I keď sa na našej stránke nachádza mnoho článkov a rubrík, kde sa dajú písať otázky, stále sa medzi nimi nájdu špecifické perličky ktoré sa nikde zaradiť nedajú. Ak máte tento typ otázky prosím napíšte ju do tejto sekcie:

315 Comments
 1. MireC

  CO JE ezoterika ??????
  PLS NEMA S TO TU MATKA:):):):):):):):):))))))))))::::))))))))))))

 2. rozalka

  Maťka, odpoviem za teba aspoň skráteným vysvetlením čo je to Ezoterika – ezoterizmus.
  Slovo ezoterický odvodené z gréčtiny, znamená tajný, skrytý – prístupný len úzkemu kruhu. Ezoterikou sa myslí nielen okultizmus, ale aj mystika a niekedy dokonca aj parapsychológia a rôzne druhy záhad. Podľa J.Marqués-Riviéra je „ eisotheo „ grécke slovo, ktoré znamená „ urobiť niečo otvoreným“ tj. preniknúť do niečoho vnútorného, odhaliť skrytú pravdu či skrytý zmysel niečoho. V tomto zmysle znamená teda ezoterizmus úsilie a metódu odhaľovania skrytého zmyslu vecí a javov, čo sa súčasne deje nekonvenčnými prostriedkami. A v tomto zmysle každý predmet konvenčných vied má tiež svoj ezoterický aspekt – oblasť do ktorej nie je možné preniknúť konvenčnými vedeckými metódami , oblasť, ktorou nie je možné ani myslieť vo formách lineárneho ( priamočiareho ), kauzálneho ( príčinného ), pojmovo logického myslenia. Ezoterizmus teda začína tam, kde si kladieme otázku transempirického ( takého ktoré prekračuje našu zmyslovú skúsenosť – neviem či som to správne pochopila ) zmyslu a je tvorený ezoterickou biológiou, antropológiou, psychológiou, sociológiou, ale aj ezoterickou literatúrou a umením…. Jednoducho povedané, že za hranicami konvenčného poznania tj. poznania sprostredkovaného akademickými vedami, ich metodológia, modely a teórie sú obmedzené racionálnymi formami myslenia – existujú ešte ďalšie možnosti poznania. To teda znamená, že popri otázkach a odpovediach, ktoré prezentuje veda, existujú ešte otázky a odpovede, ktoré veda pre svoje racionalisticky obmedzené metodologické hľadisko nemôže vedecky formulovať. Vedami sa poznávanie sveta nevyčerpáva a nekončí ( tomuto verím ).
  Príklady ezoterizmu v náboženstvách: V kresťanstve – napríklad rosekruciánstvo, martinizmus, v islame – súfizmus, v hinduizme – bráhmanizmus, v judaizme – kabala……
  Toto je len čiastočný výcus z Lexikńu mágie od známeho českého psychológa a stúpenca Hermetizmu prof. Milana Nakonečného.

 3. mariaaab

  Rozalka,
  ďakujeme za odpoveď!!!!!! aspoň nemusíme vypisovať my 😀

 4. Ja

  zdravím vás, dúfam źe nebudem na smiech ale napadla ma taká vec totál od veci a na túto stránku som sa dostal naozaj náhodou ale tuším že by ste mi moźno vedeli odpovedať, otázka znie: môžu vytetované symboly alebo slová nejako pôsobiť? či už pozitívne alebo negatívne? dakujem za prípadnú odpoveď

 5. Čikitet

  ano, preto je lepšíe pozitívne, pokiaľ sú slová vo výhlade, vlastne si ich vsugeruješ a myšlienka prináša slovo a slovo zas následok … 😀

 6. Ja

  lebo napr. môj dobrý kamarát má na pleci vytetovaného údajne aniela apokalipsy, niečo také by som si v živote nedal na seba sa bojím aj na to pozrieť

 7. saltinka

  Eldhwen
  prosím ťa,niekde som to čítala,ale si neviem presne spomenúť,ako to bolo.
  Ty,alebo Mariaaab to zrejme budete vedieť.
  Ak jeden človek zabije druhého a ten podľa predprogramovaného života(osudu)ešte nemal zomrieť(Je možné,aby ho aj tak zabili?),tak ten,čo ho zabije získava nový karmický dlh,teda za zabitie.Ten,čo bol zabitý a ešte mal žiť si bude musieť tú časť(teda nespracované lekcie a karmu) odžiť znovu.
  Vravím to dobre?

 8. mariaaab

  Saltinka,
  je to možné, je to jednoducho nová karma

 9. saltinka

  Mariaaab
  ďakujem,viem,že som to kdesi čítala,ale som si nebola istá

 10. jana73

  mila mariaaab,

  dakujem za vsetky slova … a rada by som , neskor, ak to bude mozne, osobne poriesila metodou SRT iste veci (ak to bude potrebne, rada by som sa popasovala sama, ale ked terba, tak treba 😉 ) … a zaroven sa i nieco viac naucila o tejto metode, robievas aj kurzy?

 11. saltinka

  Eldhwen
  na Auríkovej stránke si sa vyjadrila k téme o reiki,že by ten,čo zasväcuje nemal ublížiť.Je to možné,aby nejako ublížil?Ako.Móžeš ešte k tomu bližšie vysvetliť?Díky.

 12. mariaaab

  Nebude problém, ak bude na to vhodná doba, určite sa nejako dohodneme 🙂

 13. mariaaab

  Saltinka,
  ja som riešila problém, kedy sa učiteľ pri učení SRT energeticky napojil na žiaka a cucal z neho energiu! no čo na to povieš??? tak sa nečuduj, ak by sa niečo také dialo….
  ale vždy je dobré vedieť, čo všetko učiteľ robí (pretože ak je tam náhodou voodoo, alebo hocijaká mágia, je to podozrivé….)

 14. saltinka

  Ďakujem ti za odpoveď,som prekvapená teda,toto jednoducho nechápem,ak sa už niekto dostane vo svojej duchovnej práci až k lektorstvu,očakávala by som u neho myslenie aj konanie rovné tejto úrovni,to potom vóbec nič nepochopil,alebo mu je to jedno,čo so svojou karmou urobí? Akosi sa to vymyká z mojho chápania.

 15. jana73

  … velmi pekne dakujem, skusim sa pytat, priebezne, ci je vhodna doba 😉 .. pekny vecer vam este

 16. maark

  draha Saltinka,
  mam na to velmi jednoduche vysvetlenie…báj Daidalos a Ikaros. 😉

 17. jana73

  … z pohladu „stupna“ to nedokazem posudit, ja som uplne blbko v tychto veciach (SRT, atd) len mne sa stale (mnohokrat bohuzial) potrvdilo to, ze bez ohladu na akekolvek vedomosti, schopnosti, danosti atd … ak niekto „nema i srdce“ (ci neviem ako to nazvat, svedomim? chi, ved to vzdy pisti, nech sa udeje cokolvek …) … niekdy sa moze stat i nevedome, avsak, az uz je vedomi a pozna svoje a ovlada svoje schopnosti, uz to prestava byt nevedomim konanim (a malo by veru poriadne pistat) … iba uvaha, ktorej sa snazim drzat a takto i fungujem, ako sa len da i v praktickom zivote …

 18. Nina

  mariaaab,v SRT som dostatočne trdlo aj ja,a kebyže raz bude vhodná doba,prijala by si aj mňa pod svoje krídla?Rada by som sa o tom niečo naučila a kebyže raz usporiadaš kurz,tak nechám aj školu len aby som naň mohla chodiť:)))))

 19. zdena

  Ako môžem požiadať o mandalu, kde je kontakt?

  Zdena

 20. Daniel

  Ahojte

  existuje sposob ako zistit meno mojho anjela bez toho aby som sa ho na to osobne opytal ??

 21. 🙂 ahojte

 22. mariaaab

  No vitaj u nás 😀

 23. Vitaj :).

 24. Soliterka

  Mám otázočku ohľadne byliniek dlhšie som tu nebola a teraz pozerám a divím sa, že link nefunguje, Filipov blog chce heslo, lebo je vraj súkromný. Čo sa to tu udialo?

 25. astrid

  ahojte, ja by som sa chcela spýtať, čo si pri vykonávaní klasickej masáže naberáme z iných ľudí? Totižto po vykonaní masáže som mávala veľké bolesti hlavy, niekde na podobnej stránke mi ktosi poradil, že si mám kúpit kamienky alebo prosiť anjelov. Hlava ma prestala boliet s tým, že si pred masážou poviem, chcem ti pomôcť ale nič si z teba nezobrať! Lenže sa objavilo niečo nové, po vykonaní masáže sa doslova cítim taká vnútorne rozháraná, akoby sa moja duša splašila. Vie mi niekto povedať čo to je? ďakujem

 26. Devalon

  Soliterka

  To sa nikto z wordpressu nedozvie, takže tvoja otázka ostane nezodpovedaná.

  Astrid

  No liečiš telo i dušu a ak si senzibil si citlivý a preberáš si dané veci na seba. Ja odporúčam nosiť na sebe na ochranu gagát, alebo labradorit. Samozrejme vždy nabité a vyčistené kamene.
  Byť tebou, urobím si reiki jednotku a masírujem tak. Reiki je duch a ten je čistý takže na teba tie veci neprejdú. Môžeš taktiež požiadať o ochranu svoje vyššie ja, alebo poprosiť vyššie ja o očistenie od negatívnych energií, ale len pre seba!!

 27. Soliterka

  Devalon, tak to mám chápať tak, že bylinky už neexistujú ako stránka? Tak to je škoda. Aspoň ti dám odkaz na dobrú knihu čo mi doniesol Ježiško a fakt ma potešila hodí sa k tvojmu članku o upaľovaní čarodejníc. Čarodejnice, alchymisti a hľadači pokladov na Slovensku od Miloša Jesenského.

 28. Devalon

  Spráááávne:) Bylinky nejsú nejestvujú. 🙂

 29. Ak niekto 1. niekoho 2. zabije , tak ten, čo umrel 2. mal umrieť * tým si odčinil svoju karmu za zabitie v minulosti. Ten, čo zabil 1. si vytvoril novú karmu a raz sa mu to vráti a niekto 3. ho zabije a tým si niekto 1. odčiní karmu. ten Niekto 3. si vytvorí karmu a tá sa mu zasa vráti. 🙂

 30. HowHigh

  Prepáč Eldhwen , že ti tu píšem, ale neviem kde inde to napísať. Je mi ľúto, že skončili bylinky a je mi ľúto že sa skryl Filip.

  Ďakujem vám dvom za tie stránky a rady. Veľa šťastia na vašej ďalšej ceste

 31. rozalka

  No veru aj mne je smutno. Ešte, že tu máme vašu stránku.
  Pozdravujem dievčatá ( Majka, eldhwen, saltinka…..) aj chlapcov ( devalon, Filip, Karlos ) Cmuk.

 32. Čikitet

  a já som od macochy fňúk 🙁

 33. Čikitet

  a čo si porobil so stránkou… sadol si si na DEL 😀 a aj filip nejako zavrel dvierka
  kto sa bude o nás starať hm 😕 😀 vieš nemám mail a ani nebudem mať.. 😀
  cítim sa tak nezviazaný … hi hi hi 😀

 34. mariaaab

  Ľudovia,
  nemajte obavy, my nekončíme!!!!!
  práve naopak, od marca naberáme druhý dych
  tak sa pripravte na nové článočky!!!
  žiaľ dovtedy napíšem len občas, kvôli riešeniu života 😀 😀 😀

 35. rozalka

  Bóžinku Čiki, aj teba samozrejme, šak ťa ľúbim jak koňa, ako som len na teba mohla zabudnúť. 😀

 36. rozalka

  Sa tešíme. 😀

 37. saltinka

  Majka
  pokoj,ved sa my dovtedy dajako zabavíme,stačiť bude aj to,ak nám podhodíš svoje maily,ako doteraz,ja som ti za to vdačná

 38. Devalon

  Ja mám teraz čas, tak ti čosi splaším Majuš 🙂

 39. Baska

  je vedecky dokazane ze existuju energeticky upiri??? a normalny???? PLS… odpoved

 40. Devalon

  Ak hľadáš vedecký portál, niesi na správnej adrese 🙂 skús si to vygúgliť.

 41. Mám takú otázku ohľadne šamanského putovania. Do Dolného Sveta idem vždy takým krátkym tunelom, ktorý smeruje do nejakej veľkej jaskyne a tam je vždy taký strmý spád alebo skalný previs, s ktorého vidím na dolný svet. Ale nikdy tam nebola žiadna cesta späť, tak ma vždy vyzdvihne taká obrovská labuť a znesie ma dole. A problém je, že pred nedávnom som čítal, že tunel, ktorým ideme dole by mal vyústiť úplne dole na zem. Je to problém, že ja chodím tak, ako som popísal? Mám hľadať inú cestu dole?

 42. mariaaab

  Tomáš,
  na toto by ti asi najlepšie z nás vedel odpovedať Karlos…. tak keď sa tu objaví, snáď napíše….

 43. leslie

  Ahojte, rada by som sa opytala, ci sa da nejakym sposobom (napr. kyvadlom) zistit presna minuta narodenia. Ja som sa narodila priblizne o 1:30 v noci a presnu minutu potrebujem kvoli astrologickemu horoskopu. Tato informacia mi chyba v zdravotnej karte a nemocnica mi neodpoveda na moju ziadost. Dakujem pekne, ak by mi niekto vedel pomoct.

 44. Shewolf

  Ahoj:) Chcem sa opytat na jednu vec, tak budem rada ak mi poradi niekto kto s tym ma skusenosti. Tyka sa to cakier a kundalini. Zaujimam sa uz nejaku chvilu o cakry a tie moje…no niesu ok, sposobuju mi problemy…veci popisane o neharmonickej funkcii alebo az nedostatocnej funkcii na mna sedia takmer na 100%. Prebudenia kundalini sa skor bojim, neviem co to somnou urobi a nechcem skoncit na psychiatrii ci v nemocnici, mam voci tomu respekt, takze otazka znie…ako si zharmonizovat cakry a pritom to „neprestrelit“ az na uvolnenie kundalini? Je mi jasne ze kazdy je asi individualny ale chcela by som pocut vase nazory a skusenosti. Napriklad ak budem praktikovat vizualizacne alebo meditacne cvicenia na jednotlive cakry staci to na ich harmonizaciu resp. neprebudi to kundalini? budem vdacna za ak mi odpoviete a poradite… Prajem pekny den

 45. Shewolf

  *bez „za“ v predposlednej vete 🙂

 46. tomasko

  vie mi niekto veľmi pekne poradiť alebo niekoho odporučiť? moja priateľka je veľmi chorá ( rakovina ), zmutovaný druh, jej koža úplne praská a vyteká krv, medicína jej nevie pomôcť, keď ju doktorka raz uvidela, odporúčila ju na inú sferu. Stále verím že sa uzdraví…

 47. Rajka

  Skus si kliknut na stranku Alue.cz ,prejdi celkom dole a tam si klikni na lék na rakovinu. precitaj si aj komentare. Za pokus to stoji. Ale musi hladat aj dusevnu pricinu a tu odstranit, pretoze inak sa choroba moze vratit.

 48. Rajka

  nie lek na rakovinu, ale Jak vylecit rakovinu. 😛

 49. xcorionxc

  Hoy … 😀
  mam otazku ci existuju praktiky na „rozpravanie sa so zvieratami“ ? 🙂
  Prajem pekny den.

 50. Saltinka

  samo, ja poviem mojej sučke-vypadni z kuchyne,nič nedostaneš,ona mi na to,vraj vŕŕŕ 😀

 51. xcorionxc

  hmm tak ja sa na to budem snazit prist sam 🙂 …

 52. Devalon

  Ak myslíš takú komunikáciu priamu, tak áno ale nato už slúži šamanizmus:) a riadne makanie na sebe..

 53. mariaaab

  Ja ti napíšem, ako som riešila na jeseň plchov, ktorí sa nám nasťahovali na povalu… mentálne som sa stretla s ich „vodcom“ (cez meditáciu) a povedala som mu, že musia odísť, pretože robia hluk, nedá sa pri nich spať a ak to nepôjde po dobrom, použijeme tvrdšie prostriedky (kúpila som na výstrahu otravu). videla som ho ako stojí predo mnou smutný, so zvesenou hlavou a povedal, že dobre, odídu do niekoľkých dní. no a keď som toto povedala rodičom, tí sa zľutovali – a že veď až taký rámus nerobia 😀 …tak plchy samozrejme zostali celú zimu, ale boli oveľa tichší 😀 😀 😀

 54. Devalon

  no to si pamätám, to bola tiež dobrá sranda:D

 55. Tomáš

  Ale no…až taká hrôza to zasa nieje 🙂

 56. Devalon

  skús to do hĺbky, psychologia.. tam ti vyjdu veci:“) neni to med lízať

 57. Tomáš

  prax nezaprieš 🙂

 58. Petra

  Dobry den, potrebovala by som zohnat knihu o zaklinadlach, oklinadlach atd. vie mi niekto poradit? V Bratislave. Aka kniha a kde? Dakujem

 59. Tomáš

  Čaute vospolok,
  viem mi niekto poradiť nejaký dobrý kurz SRT v Bratislave?

 60. Azodariana

  skus pohladat na nete.. urcite nieco najdes.. aj v casopise Vitalita byvaju ponuky na kurzy… konktretne ti v okoli bratislavy poradit nevieme 🙂

 61. Devalon

  ale ak na dáky pôjdeš daj vedieť dojmy:)

 62. patricia

  Dobry den ja by som sa chcela opytat co by som mala robit aby som sa zbavila kliadbynaozaj to tak je mama bola u jednej oani a povedala ze v nasej rodine su iba zeny prekliate ale uz od davna mi sme to stale vravievali lebo nikdy nic sanam nedarilo stale ked malo prist dobreprislo opak a stale to tak je este a jauz nevladzem naozaj mam uz svoju rodinu dve deti a zijem s priatelom u svokrovcov prosim vas pomozte a spon poradte co by som mala spravit zato aby sa to vsetko zle uz skoncilo Dakujem

 63. garunna

  zdravim,
  Devalon, prosim ta nevies mi poradit nejaky dokument, najlepsie cz/sk znenie o AURE?? ( zhanam do muziky nejaku hlasku vetu kde bude aura spominana )

  dakujem

 64. Devalon

  Ahoj,

  V knihách o aure sú väčšinou písané osobné skúsenosti a ,,encyklopedické,, znalosti, teda aspoň v tých mojich. Čo sa týka tej vety do hudby, alebo textu o aure, skús si hodiť takú 15 minútovú meditku a priamo hore sa opýtať, nech ti dajú inšpiráciu :wink:.

 65. garunna

  zhanam dokument preto aby to bol profesionalny hlas, momentalne nemam vhodny mikrofon ani kandidata, text by nebol problem vymysliet…

  aj tak diky 😉

 66. Barbara

  Ahojky, chcem sa opytat na jednu vec. S priatelom sa nevieme zhodnut na jednej veci. Pri spani sa mi priatel vzdycky otoci chrbtom a ja potom nemozem zaspat. Uz naozaj neviem ako mu to mam vysvetlit, ze mi to vadi. Proste sa zrazu zacnem citit zvlastne. Asi som dost senzitivna. Mne by stacilo keby bol proste trosku blizsie ku mne a nie vyslovene otoceny chrbtom aby som citila, ze je pri mne. Mam pocit, ze ked je pri mne blizsie citim jeho energiu a to ma hrozne ukludnuje.
  Prosim poradte mi co mam robit. Ako mu to mam vysvetlit?

  Dakujem

 67. lilah

  😯 … a ty sa prečo od neho odvraciaš chrbtom? …
  to myslíš akože tak, že partner je pri tebe celý čas a objíma ťa a to aj počas spánku v jednom kuse? … 😯 a on sa preboha kedy vyspí, keď musí dozorovať tvoj spánok ? … hm …. kedy si dobije baterky, aby ti mohol odovzdať kúsok energie povedzme hned po prebudení? … 😉 … 😀 😀 😀 ja by som ho teda rozhodne nechala odpočívať, a budz rada, že pri tebe spí v jednej posteli 😉 lebo ak ho s tej postele postupne vyplašíš a vyženieš na inú postel v byte, po čase, sa môže celkom ľahko stať, že ti preskočí do celkom inej postele v celkom inom byte … 😀 😀 😀

 68. No, Lilah,pobavila si ma…) V jednoduchosti je krasa.

 69. orionko

  Môže skúsiť spávať na chrbáte :). To čo napísala Lilah je tvrdé, ale má to niečo doseba 🙂 … Neviem či ste už posvadbe :D, pokús držať vety “ budem ťa milovať v dobrom aj v zlom 😀 “ … a on vie, že ti to vadí ?

 70. lilah

  hi hi hi .. jo ja sú taký bavič 😉 … mr. bean napr. 😀 😀 😀

 71. Groover

  Riesit taketo problemy ? Boze moj 😛

  Podla mna ma nieco do seba tak lezat chrbtom k vsetkemu ostatnemu. Hlavou napr. k stene. U nas v rodine tak spia vsetci. Je to sukromie spanku. Vtedy by uz cloveka nemalo nic rozptylovat.

 72. Saltinka

  Barbara
  skus si položiť otázku: Čoho sa bojím?
  Ja to vidím tak, že chceš mať svojho priateľa aj v spánku pod kontrolou,chceš ho ovládať,aby ti nedajbože neušiel.Asi si mala nejaku zlú skusenosť v tomto smere. Aj v láske máme dávať slobodu svojmu partnerovi,ale hlavne mu dôverovať.
  Je jedno, ako spí,dôležité je , že spí pri tebe

 73. Čikitet

  Barbara.. na ktorej strane sú dvere ? Ak je to tvárou k dverám, tak je to v poriadku ..a za ďalšie my muži zvykneme chrápať a náš dych je smradľavý
  a tak dýchame do priestoru a nie do tváre milujúcej osoby hi hi hi 😀
  no a ak spím na chrbte, tak chrápem, že sa dvere trasú 😀 😛 ..a ak niekoho miluješ ta máš rada aj jeho chrbát ..a to preto, lebo tam je muž zraniteľný a ukazuje ho tam, kde cíti bezpečie a lásku… sme bojovníci aj doma hm 😀 😕

 74. Tak ako ste prežili 1. deň v škole ? 😀 No ja úžasne, aj keď dnes mám kritický deň 😀 všetko bolo fain 🙂 a septembrové energie sa mi veľmi páčia. Som prekvapený, ale je pre mňa príjemnejšie konať ihneď, ako rozhodnutia odkladať na neurčito a „stresovať sa “ D: .

 75. Devalon

  Jednou vetou? hmm.. ,, dááááááám ti úúúúúúúúúúúúúúsmev a čááááááááááááááááj ,, 🙂

 76. WAW :O ja už pijem dnes druhý a určite nie posledný 😉 😀 .

 77. Devalon

  A aké druhy?:P ovocný alebo mätový..? pepermint je dosť tuhý.. ale aj bylinkové sú super. napríklad žihľava..

 78. Fúha 😀 triafaš o 100, 6 😀 .. no bol som v Bile a keďže som mal krízový deň akosi som nevidel na čaje a bol som celý mimo 😀 , tak som len tak v duchu niekoho poprosil nech mi „dá do ruky“ nejaký lacnejší ale fajnový čaj 😀 a tak som vyberal … jablko-škorica, hruška-broskyňa a pripravil som si skoro na 3 centy presne cash 😀 … a potom som si spomenul na mätu ( prepáč že rozpisujem neviem si pomôcť 😀 ) ešte sme išli do tesca, tak som kúpil aj to 😀

 79. Devalon

  Jablko-škorica je super.. ale tie billové čaje.. hmm no len tak medzi nami to je dobrý odpad.. My sme kedysi robievali taký čaj, že sme usušili niekoľko druhov ovocia ( jablká hrušky, slivky.. ) potom sme to dali do 4litrového pohára a pekne zaliali horúcou vodou. Po vylúhovaní a v správnej koncentrácii.. mm balada! odporúčam aspoň skúsiť. Lebo v tejto zime už asi nič iné nepomáha.. som myslel dneska ráno na zastávke že tancujem electricboogie a nie že sa trasiem zimou..

 80. Haha … a čo sušené ovocie z obchodu ? 😀 … tak ja to skúsim riadne. Všetko nakrájam a dám to piecť do trúby 😀 … a čo čaje z lekárne ? Hmm možno by som aj vedel, že kde môžem nazbierať nejaké bylinky 🙂 😛 taký kostihoj, harmanček a repík 😀 … Ó a na jar samozrejme baza 😀 .

 81. Devalon

  Sušené domáááce.. jooj:) Pošlem ti emailom kúsok ? stiahneš z prílohy a naleješ do pohára:D . Niektoré bylinke kupujem niektoré zbieram ( raz za uherský rok 😀 ), iné od bylinkárov a tak rôzne:) .. baza je fajná, my sme toho roku robili sirup a už ho pijem ako očistnú kúru uff zo tri mesiace a môžem povedať že sa cítim úplne super. Akurát čiernu bazu som ešte neskúšal, ako sa chuťovo líši od tej ,,normálnej,, ?

 82. Devalon

  Orionko, ty si zrušil svoj blog?? Prečo?

 83. Nemám čas 😀 a chuť 😉 . Budem prispievať na všetky blogy 😀 . Och nechce mi ale idem spísať dnešný deň 😀 …

 84. Devalon

  Ak smiem vedieť do ktorého ročníka chodíš? Keď si taký zaneprázdnený.. ?:)

 85. 3 😀 na strednej 😉 a prečo som zaneprázdnený ?? 😀 To je osobné : D 😛 … ale nie :), tú stránku si založilo moje ego a nie moja duša : ) a chcem sa venovať viac sebe a učeniu . Ou a chcem sa spýtať, či má význam sa chystať ešte na Výšku ?? 😀 Lebo mal by som zmaturovať v 2012-tom 😀 . A ak sa môžem spýtať ja kolik vám je let ? 😛 ^_^

 86. Devalon

  No ak vychádzame z predpokladu, že aj ja maturujem na konci sveta ( a to teda koniec sveta bude! ) tak si domysli : )

 87. maria

  Decká nijaké vymýšľanie, pekne sa učte 😀 … či bude koniec, či nebude…. no a keď nebude čo potom? hmmm? sa budete vyhovárať, že my sme rátali s koncom sveta? 😀 😀 😀

 88. Devalon

  To poviem maturitnej komisii, že či sa nám oplatí ešte maturovať, keď už má nastať ten koniec.. či nám to vysvedčko nemôžu dať len tak.. zo súcitu aby sme si ním prikúrili.. : ))

 89. Zomriem !! 😉 od smiechu 😀 …, už tu sedím 2 hodiny nad článkom a nie a nie ho dopísať :s a to som len v polke :s 😀

 90. Čikitet

  Len si kalkulujte s koncom sveta 😀 hi hi hi aj tí, pred tisíc rokmi kalkulovali a zabúdali pritom žiť každý deň . Prídem na vás a nebudete vedieť ani hodinu ani minútu ….prídem ako blesk 😀 Nebude výhovorky, že toto som ešte nestihol.
  Ži teraz ..a vzdelávaj hlavu…zajtrajšok bude mať svoje problémy chi chi 😀 😛 lebo ešte nie je napísaný..len si ho tvoríte ..nechcete sa ním prespať? alebo ho pekne prežiť, bez tých vašich strachov..z budúcnosti.. skúste žiť v prítomnosti
  tu a teraz …. 😀 strašpitlové 😆

 91. Ako povedal sudruh Komensky ucit sa, ucit sa a ucit sa…)

 92. maria

  “Nezapomínejte, že život není věčný. Dříve či později přijde konec, protože každý z nás je smrtelný. A budeme to my sami, kdo nás bude soudit. To bude ten poslední soud, o kterém tolik slýcháme, ten okamžik smrti, v němž nebudeme moci sami před sebou utéct, lhát si nebo se oklamat. V té chvíli se budeme zodpovídat z toho, jak jsme naložili s tou vzácnou příležitostí zvanou život. Naše existence je pomíjivá a neměli bychom ji promarnit tím, že budeme sami před sebou utíkat v tom každodenním závodě šílenství.”

  Carlos Barrios
  pekne sa to hodí….na novoucestou dala Sofie úplne presný citát 🙂

 93. Devalon

  Jéj trafil si sa:)

 94. Len tak si sedím pred pc a napadne mi meno 🙂 Magda Hálová 😀 .. nepozná ju niekto ?? 😀 😀

 95. sancez

  ahojte 🙂 da sa nejako zistit ze co je vlastne nasim (mojim) zivotnym cielom, tym myslim, ked som dobre pochopil, ze proste dusa je zoslana na zem do nas(cloveka) aby splnila nejaky ucel, dobre vravim? Cize co musim spravit aby som sa dostal do dalsieho levelu 🙂 to je moja otazka. Dakujem

 96. balthazar blake

  Prosim vas , nepoznáte nejakú dobrú knihu i bielej mágii pre začiatočníkov?… Všade hladam nejaku vhodnu ale nemožem ju najst . vopred dakujem

 97. Čikitet

  Zdokonaľuj sa ó človeče. Počúvaj, ó človeče. Vezmi si z mojej múdrosti. 😀 Dozveď sa o hlboko ukrytých mystériách vesmíru. Dozveď sa o Myšlienke, ktorá rástla v hlbine, prinášajúc do vesmíru Poriadok a Harmóniu. 😀
  Vedz, ó človeče, že všetko, čo existuje, má bytie len kvôli Zákonu. Poznaj Zákon a budeš slobodný, nikdy nespútaný okovami tmy. 😀
  Ďaleko, cez zvláštne priestory, cestoval som do hĺbky priepasti času, dozvedajúc sa nezrozumiteľné a ešte nezrozumiteľnejšie mystériá, až kým sa na konci všetko odhalilo. Vedz, že mystérium je mystériom iba vtedy, keď je to vedomosť človeku neznáma. Keď preskúmaš srdce všetkej mystérie, vedomosť a múdrosť budú isto tvoje. 😀

 98. Čikitet

  Ty sám si knihou bielej mágie ..nehľadaj vonku, ale ponor sa do svojho JA a pochopíš nepochopiteľné a zázraky zmiznú 😀 a príde múdrosť dávnych aeónov 😀

 99. Čikitet

  A či nie sme stále spolu.. vieš tam niekde medzi snom a bdením 😀
  tam ťa budem čakať …. lebo vo vnútri sme stále jedno…láska 😀

 100. Silvia

  Ahojte. Mariaaab tato otazka a prosba o pomoc je smerovana na teba, nakolko mi Čiki povedal ze ty by si mi dokazala poradit, pomôct. Ide o to ze uz niekolko mesiacov som napata a v poslednej dobe hodne. Nemozem dobre ani spavat, mam dost blaznive sny. Casto ma v poslednej dobe bolieva aj srdcova cakra. V podstate ju citim stale, len niekedy inteznivnejsie a je to dost neprijemna bolest. Vedela by si mi prosim nejak pomoct? Dakujem za tvoj odpoved

 101. maria

  Silvia,
  Napíšem ti na mail 🙂

 102. Tomáš načoprezývka

  Mňa vždy tak pobaví pojem „biela mágia“ , „čierna mágia“… Ja asi potom používam „sivú mágiu“. Mágia je činnosť…a výsledky môžu byť dobré alebo zlé. Osobne delenie mágie podľa farieb veľmi neuznávam. To čo sa nazýva „biela mágia“ považujem za také „soft ezo“ praktiky 🙂 Základné magické techniky sa dajú použiť aj na konanie zla,aj dobra. Niesú ani biele ani čierne…hľadaj učebnicu mágie… ty si ju zafarbíš už sám 🙂

 103. maria

  Tomáš,
  z časti s tebou súhlasím 😉 … pretože záleží na čo a ako použijeme svoju energiu.
  ale ak pracujeme s bytosťami svetla, tak neexistuje, aby si ich pomoc využil na zlé účely! …by ťa hnali 😀

 104. Azodariana

  samozrejme, nie kazdy pracuje s bytostami svetla 😀 a aj ak pracujeme s „temnotou“, zalezi ako.. ale je treba dat pozor, aby nas svojimi nizkymi energiami nepohltili….

 105. Apoli

  Ale ved na to aby si ten druhy odcinil karmu zo zabitia potrebuje niekoho (tu 1) aby ho zabil, takze mu vlastne ta 1 robi sluzbu, tak preco za to mal byt trestany karmou? Podla mna to neni tak jednozacne a existuju aj „vykonavatelia“ karmy, tak ako si to tie duse spolu pred narodenim dohodnu. Niekedy clovek zomrie aj ked nema, vtedy si jeho vrah vytvara karmu, a ano musi si to ten zabity este raz odzit, ale uz to bude mat lahsie….
  to je moj nazor, nemusi to byt pravda

 106. lenka

  ja by som sa chcela opytat aky material myslim podklad a farby pouzivate na kreslenie mandal.. a tiez ci je na to nieka metoda alebo ci sa to da niekde niak profesionalnejsie naucit 🙂

 107. Ľubica

  dobrý večer, včera som sa po prvý krát dostala na vašu stránku, veľmi ste ma zaujali, už dávnejšie sa zaujímam o kryštály, čakry a mandaly, ale nikdy ma to tak nechytilo ako teraz…asi už prišiel môj čas…
  mám pre vás otázku…
  chcela by som si nakresliť mandalu, teda vlastne priala by som si, aby sme si ju vytvorili spoločne ja s manželom, aby to bolo naše dielo, ktoré bude o nás niečo hovoriť a vôbec bude to naše spoločné dielko, ktoré nás bude spájať na trochu inej úrovni, moja predstava by bola, aby videla v spálni, aby bola plná lásky, našho spojenia, milovania a plodnosti…
  mám len trochu obavy z takej veci, nerada by som bola, aby sme si vytvorili mandalu, ktorá bude mať presne opačný zmysel…
  dá sa vôbec urobiť zlá mandala?
  je možné, že ak by sme začali kresliť mandalu s tým najlepším úmyslom, s myšlienkami o nás a láske, že by sa minula účinku? toto je naozaj vec, ktorá ma trápi…pretože by som neskôr chcela vytvoriť ešte niekoľko mandál, úplne ma až svrbia dlane a v hlave mám už takmer všetko nakreslené, len by som potrebovala pomôcť s touto dilemou…
  ďakujem veľmi pekne za odpoveď
  ste krásny človek

 108. maria

  Ľubica,

  veľa záleží ako si „nastavená“, s akým úmyslom ideš kresliť a čo chceš do dielka „dať“. čiže ak ideš maľovať s úmyslom- dám tam lásku, dobro…atď, bude to tam. všetko je to o energii 🙂 … ak máš strach, obavy, bude tam strach a obavy! skús pred kreslením poprosiť o vedenie „z hora“ (anjelov strážnych, alebo nejakého archanjela) – radi pomôžu a môžeš mať istotu, že výsledok bude ako treba 🙂
  u Lazareva som sa stretla s tým, že mnoho ľudí si prinesie domov niečo, čo im po čase začne „škodiť“. ak človek urobil niečo v hneve, žiali, depresiách, potom sa tie energie zachytia v diele, ktoré robí. nemali by sme bezhlavo kupovať niečo len preto, že je to moderné. ale vnímať obsah, skryté energie (ako na mňa pôsobí?) a či aj po čase mi ten predmet/obraz/socha bude pripadať krásny, či sa naň budem chcieť pozerať.

 109. Ľubica

  veľmi pekne ďakujem za objasnenie, ja som mala skôr na mysli, nejaké tie symboly, že ak sú nejaké, ktoré nie sú vhodné, tak sa i vyhnúť, ale urobím to tak ako som chcela hneď na začiatku… veľa neštudovať, radšej pomeditovať a brať to ako relax a tvorenie a všetko sa podarí…
  ďakujem ešte raz

 110. diendax

  chcem sa opytat, aj ked tu je iny blog, neda sa mi dostat na helarine stranky..viete poradit ako na to?

 111. Azodariana

  ked sa neda dostat znamena to, ze su stranky uzavrete pre verejnost…

 112. dien

  mrzi ma to, pretoze na Vase stranky a stranky pani Helar chodim asi 2-3 roky a kazdy den..to znamena ze uz vobec nebudu funkcne, alebo su uzavrete len docasne? akym sposobom sa da na pani Helar nakontaktovat?

 113. Azodariana

  to nevieme… je to na Helar… ale dovolujeme si odhadovat, ze sa o nejaky cas vrati… mimo to, na internete je mnozstvo blogov, ktore obsahuju minimalne rovnako kvalitne informacie, staci hladat…

 114. dien

  dakujem za odpoved a dufam ze Vy neskoncite, velmi rada tu chodim a ste skutocne uzasni ludia..

 115. Azodariana

  pokial budeme vidiet, ze nasa praca k niecomu je a budeme mat chut pisat a prispievat, tak neskoncime len tak 🙂

 116. Ahojte,

  máte niekto skúsenosť s klinickou smrťou? Rada by som si na túto tému s niekym hodila reč..

  Voľakedy tu bol odkaz na v niektorom článku na význam čísiel, anjelské čísla, teraz ho neviem nájsť, je tiež zrušené?

 117. maria

  Anjelske čísla sme nemali, je to na Filipovom blogu (pokiaľ to nezrušil 🙂

 118. Čikitet

  mám skúsenosť… osobnú 😀

 119. Čikitet, a môžme sa neako skontaktovať? Myslím, že mám tiež osobnú skúsenosť a veru ťažko sa o tom rozpráva s niekym, kto to nezažil..

  Ak si dobre pamätám, tu vyššie bolo spomínané, že Filipov blok bol zrušený, no škoda..

 120. Čikitet

  môžeš napísať aj sem .. nemám osobný kontakt .. všetko beriem ako vnútorný vesmír …ak by som chcel niečo tajiť, tak by ma bolelo hrdlo 😀 a myšlienky sa utajiť aj tak nedajú ..lebo všetko tajné… bude zjavné..čiže prejaví sa to vo vašom zdraví ..a všetko zjavné… bude tajné lebo budete zdraví 😀

 121. maria

  Filipov blog funguje, odkaz máš na bočnej lište 😀

 122. Dnes ma tak napadlo, že by som sem mohla hodiť článok, celkovo zhrnúť premenu, ktorú som si na sebe všimla po tej udalosti čo si myslím, že som skoro na „onom“ svete, ale v podstate som na tomto blogu ešte okrem komentára nič iné nerobila a aj som bola v časovej tiesni, tak som to nechala tak..asi ešte nie je ten správny čas..
  Takže teraz nezačne od začiatku…ok, kedže nemám rada choroby, tak si o tom pokecáme trochu tu 🙂
  Chcela by som vedieť čo si v tedy zažíval? kedy si si uvedomil, že sa to stalo a kedy si tomu začal veriť?
  Ja som bola hodnú chvíľu dosť zmätená, keďže odvtedy sa mi začalo čoraz viac hlásiť „duchovno“ nemyslím kresťanstvo. Takže ležala som, mala bolesti, nemohla som dýchať, uložila som sa do najpohodlnejšej polohy, že snáď sa mi polepší, no a zrazu som prekvapená s radosťou si uvedomila, že ma nič nebolí, môžem dýchať, pocítila som neskutočný pokoj, ťažko sa opisuje aký, neak na to nenachádzam slová..potom akoby mi niekto dával otázky či ma posielal späť, ale bolo to skôr „telapaticky“ a ja som na tie otázky odpovedala: uvedomovala som si, že ležím tam na gauči a mávla som rukou, že nevadí mi, že nebudem s rodinou /a to som mala malé deti../, jednoducho som sa nechcela vrátiť, nechcela som to meniť a vtedy ma niečo silné, akoby silná myšlienka, že musím pre malú do škôlky na obed, že nikto o tom nevie..a zrazu som mala znova bolesti, nemohla som dýchať, tak som z posledných síl zavolala pomoc..

  Už som sa o tom rozprávala s rodinou, ale len pozerajú na mňa..stále sa k tej udalosti občas vrátim, no a po prečítaní R.Moodyho knižky Záblesky z večnosti, kde som našla mnoho podobných znakov už nepochybujem, že som mala tú možnosť pocítiť, že niečo úžasné naozaj je po smrti. Ono ešte som si uvedomila, že sa smrti nebojím, skôr iba toho ako raz umriem, ale to je to neznáme..

 123. maria dík, už som zistila, ale ten odkaz čo som si voľakedy dala do obľúbených sa mi neotvára..
  Ak viete niekto odkaz na anjelské čisla, budem rada, ak to sem dáte..

 124. veronka31

  Ahoj, ja viem, že som úplne cudzí človek, ale na túto stránku som narazila úplnou náhodou a tvoja mandala šťastia mi pomáha. Chcela by som ťa poprosiť, že či by si si nenašla čas nakresliť pre mňa mandalu lásky, lebo v tejto oblasti sa mi nedarí. Viem, že máš toho asi veľa, ale keby si si našla čas, tak by som bola veľmi rada.

 125. Čikitet

  No a teraz ja ..nečítal som žiadne knihy o tom, čo som zažil. 😀 Ako malý, som sa utopil v rieke ..najprv som videl svoje telo, ako taký odhodený obal na brehu rieky ..potom bola okolo mňa tma. Nato sa oproti mne otvorila brána zo svetlom…niečo úžasné..plné porozumenia a lásky..a potom som zažil príbeh, ktorý som vykonal, ale… s pohľadu, osoby ktorej som ublížil 😀 😕 vtedy som pochopil, že všetci sme jedno bytie.. Potom som sa prebral v náručí lekára, ktorý mi povedal, že som bol mŕtvy aspoň 15 minút..no a ja som znovu bežal naspäť do vody 😆 lebo sa mi tu nepáčilo a chcel som sa utopiť.. Tak že teraz tu podpichujem kde koho, lebo viem, že som jedno s večnosťou..a tá ma ľúbi tak, ako ja ľúbim iných 😀

 126. Andreja1200

  Bol si malý, takže tou zmenou si vyrastal, tiež sa ti nechcelo späť :).
  Ja som mala 33r. žila reálne, o ničom čo je medzi nebom a zemou som ani netušila, nečítala, ale odvtedy čo sa mi to stalo, nastali zmeny, začala som hltať knižky s touto tematikou, nikdy nevidela tarotové karty a zrazu pri hľadaní beletrie som 4x šáhla po tej istej knižke s kartami, ale vždy z inej poličky, akoby sa ku mne pýtali..potom som zistila, že vidím auru, neakým spôsobom som sa dostala na reiky kurz, ani som to potom moc neskúšala, ale keď áno, tak to neskutočne ide a teraz k tým číslam, ktoré tak zháňam.

  Asi pol roka som všade a viackrát denne videla 444, alebo aj 4444 až ma to upútalo, že to predsa nemôže byť náhoda. Zistila som, že sú to teda anjelské znamenia, že sú anjeli pri mne, že ich mám len o pomoc poprosiť. No ale len tak ich prosiť, keď o nič vážne nejde..a zrazu sa to stalo, brat vážne ochorel, lekári už len čakali či prežije noc a vtedy človek naštartuje všetko čo sa len dá. Bola som taký sprostredkovateľ, ktorý zohnal človeka, ktorý dokázal na diaľku liečiť a ja som sa teda modlila k anjelom. Ráno sa bratovi tak polepšilo, že ho odpojili z kyslíka a preniesli ho z JISky na normálnu izbu, prežil.
  Ako „dôkaz“, že boli anjeli s nami, som pár krát videla akoby ružový oblak na stene, videla som ho dovtedy, kým som si nepripustila, žeby to bol anjel. Akonáhle som na to pomyslela, tak potom odišiel :).
  Teraz vidím neakú dobu kombináciu čísel 18:18, alebo 14:14, 21:21..stále sa opakujú, takže zas môžem niečo očakávať, ale som len na pátracej stope..
  Čo si o tom myslíte? Naozaj s nami takýmto spôsobom môžu anjeli komunikovať?

 127. Čikitet

  každý komunikuje s tou druhou stranou podľa tých najlepších a najprijateľnejších myšlienok ..niekto vidí obrazy, niekto príbehy,niekto rozumie kartám, niekto hlasom ,niekto číslam atď… koľko ľudí a tvorov..toľko spôsobov 😀 Každý si tvorí svoj príbeh ..a je na ňom, aká bude jeho cesta životom
  ..tá večnosť, nechala slobodnú vôľu …ostatné rieši zákon vesmíru 😀 Ja viem len jedno, že pravda je vo mne, tak ako v každom z vás 😀 Je mnoho zázrakov a zaujímavostí, pre ktoré stojí, za to žiť 😀

 128. debora

  ahoj Cikitet,dobre,ze si sa vratil …..urcite bude so mnou suhlasit vela ludi
  zo zazitkov na rozhrani zivota a smrti si pamatam len tu tmu a ten uzasny pocit pohody a lasky, nic na svete to nenahradi, o to tazsie je precitnutie a fungovanie v tomto zivote. Ale nie sme tu na dovolenke…….
  Andrea,ahoj,,cim viac uveris ze sa to da, ,tym viac zazrakov uvidis a budes ich sucastou. Ved clovek je stvoreny na obraz Bozi,ma bozske vlastnosti,ako je liecenie,telepatia, vytvaranie svojho osudu,pritiahnutie si do zivota vsetko,co potrebujes,………vsetko,na com budes pracovat a uveris,ze je to mozne,sa ti podari

 129. Saltinka

  No teda, ale ste sa vyčačkali,ani som nespoznala stránku, máte to tu krásne, už si len navyknúť,že je to trochu inak 😀

 130. Ahoj Debora, som rada, že si aj ty napísala a budem rada, ak sem napíše každý kto to zažil, že ako mu to zmenilo život. Áno ten úžastný pokoj,.stále je vo mne, ako by mi chýbal, ale tak pre niečo som tu bola nechaná a myslím si, že sa tým smerom aj môj život otáča a to som dlho odolávala..Takže ako píšeš žiadna dovolenka, treba počúvať svoju intuíciu, znaky, znamenia..

  Áno je pekne prerobená táto stránka, len kým nájdem ako sa sem najjednoduchšie dostanem, mi trvá, neviem na ktorý odkaz po prihlásení kliknúť, aby som bola hned na tejto stránke..

 131. Filip ďakujem, ale tam vidím len odkaz na tú knižku, pôjdem si ju kúpiť, no hľadám toto:

  Tabuľka významov jednotlivých zvláštnych časov « minigrimi …

  ..no neotvára sa mi to ani keď sa prihlásim..

 132. Čikitet

  na minigrimi nemá nikto kontakt ..niečo sa stalo 😀

 133. Azodariana

  …niečo 😀

 134. Andreja aha to som na mojom blogu ani nemal 🙂 Možno externý link ale ak bol tak som ho zmazal 🙂
  Čo sa týka tých zvláštnych časových významov ja som kedysi pozeral čas v tej tabuľke a ostatné čísla v knižke.
  Ale poslednú dobu som sa začínal preorientovať na knižku úplne ak budú vedieť, že si to pozrieš v knižke tak ti dajú znamenie ohľadom knižky 😉

 135. niečo Veľké :D:D
  Ale tak 🙂

 136. a odstane sa to niečo? 🙂

 137. Čikitet

  a čo nestalo sa to ….niečo? 😛 😀

 138. Saltinka

  Andreja
  na blogu Duchovno-to je Tinkin blog si pozri článok Význam trojčísiel-to je od Doreen Virtue.Na stránke českej astrologičky Wahlgrenis(naklikaj si toto mneno)na bočnej lište si klikni na magie,ked sa ti otvorí,nájdi si článok-Když jsme konfrontováni s časem(který není),tam máš tie čísla 12:12 a pod.

 139. Filip to je dobrý nápad a aj to, že som to tu začala zháňať… mi to nedalo a prehrabala som sa aj v mojej knižnici a našla som od Doreen Virtue knižku Andele Setkáni s andely. Aj v tejto knižke je čo to o číslach, ale len o základných. Teda čo znamená jednotka, dvojka…Je tu aj táto veta:
  Ked vidíte kombináciu čísel, jednoducho sečtete významy dohromady. 🙂

 140. Saltinka ďakujem pekne 🙂

 141. Azodariana

  veru neodstalo.. zatial 😀 uvidime ako bude prebiehat odstavanie.. ale ako hlavnu bosoracku pozname, tak si najde sposob ako ucelit zranene ego 😀 dont worry 😀

 142. V anjelských čísalch to je trochu inak ale ty to tak máš asi preto, že tam máš iba čísla do 10 však? 🙂

 143. dont worry dont cry smoke ganja and fly 😀

 144. Saltinka presne tú tabuľku som hľadala čo je na Wahlgrenis, tak tá bola aj na minigrimi :). Prelúskam aj tú stránku, dík.

  Filip, áno sú tam len čísla do 10, pôjdem si kúpiť od nej aj ďalšiu knižku, tú čo máš na blogu 🙂
  Som celkom zvedavá, kam ma tie znamenia zavedú, dnes to bude Reiky ll.

 145. Caauko, vsimla som si ze na duchovne nefunguje vas RSS-Kanal. 🙁 Zmenili ste nieco na RSS-odoberani, alebo mam kontaktovat wordpress?

 146. maria

  Tinka,

  nič sme nemenili, už pár dní to občas blbne, aj včera sa mi ozvali ľudia, že sa nemohli dostať na blog… snáď sa to upraví 🙂

 147. Hm, dobrá výhovorka a všetko bude ok. Nikto si nič nevšimne. Zas 😀

 148. ogion356

  mám takú technickú otázku, verím, že mi s ňou pomôžete… ako sa dá na wordpresse spraviť, aby na HOME bolo viac príspevkov (čiže aby boli kratšie zobrazené)? 🙂

 149. Devalon

  Používaj funkciu ,,MORE,, nachádza sa v každom článku.

 150. Dobrý den, máme ako rodina problem s jedným človekom, ktorý mam niči materialne veci, posledne podpalil auto, manžel ho odstavil od spoločneho podnikania a jeho utoky sa stupnuju! Neželam mu zlo,som sklamaná z jeho konania, ale cítim potrebu podniknut opatrenia, no nie nechat sa strhnut prudom zla, ktore robí on nám.On je velmi neštastny, lieta v drogach a alkohole, vlastní zbran, ale svojimi skutkami ubližuje nám! Preto Vás chcem požiadat o radu alebo kontakt na niekoho. Ďakujem.

 151. debora

  Ahoj Niela,skusim odpovedat,mam na to ucinny sposob:“stazovanie sa anjelom“. Je to vlastne dozadovanie sa vyssej spravodlivosti,ale treba vediet ako:
  Dolezite je,ze sa nesmieme stazovat na osobu,ktora nam robi zle,pretoze je to jej slobodana vola. Ale stazujeme sa na PROCESY,KTORE PRECHADZAJU CEZ TUTO OSOBU A ZATVARAJU NAM NASU SRDCOVU CAKRU.
  cize stazujeme sa na negativne energie,ktore prudia od tejto osoby a tym porusuju nasu slobodnu volu,pretoze mi sme im nic neurobili a vplyva na nas tak, ze mi sami zacneme produkovat negativne energie- strach,hnev……
  A ZIADAME O NAPRAVENIE SITUACIE podla vesmirnych zakonov………dufam,ze som to napisala zrozumitelne.
  funguje to,veci sa daju do poriadku,niekedy sa tej osobe nieco prihodi,ze sa tym musi zaoberat a na nas zabudne.
  Ma to len jedinu nevyhodu:
  Ked sa stazujem na niekoho blizkeho,co mi robi zle,nakoniec to postihne aj mna,napr. manzel nabura auto,takze mame financnu stratu cela rodina,.. 🙁
  takze skor prosim anjelov o ochranu,co mozes pouzit aj ty- popros anjelov,aby chranili celu tvoju rodinu, pred par dnami tu boli velmi podrobne clanky na tuto temu a velmi dobre,odporucam, drzim palce… 🙂

 152. erika

  Ahojte,
  chcem sa spýtať, čo to je:
  Na základnej škole bývali súťaže v recitácii- Hviezdoslavov Kubín – aj ja som sa zúčastnila a stalo sa mi niečo nezvyčajné …
  napíšem koľko si z tej básne ešte pamätám:
  Ja škrabkám na dvere,
  na všetky dvere, všetky vrátka,
  ale vy ma nevidíte,
  pretože mŕtvych nevidieť.
  Najprv mi vzbĺkli vlásky,
  potom oči,
  až zo mňa zostala len hŕstka popola.

  Bolo to o dievčatku z Hirošimy po atómovej bombe.

  Zvláštne pre mňa bolo to, že pri prednese som „bola tým dievčaťom a bola som Hirošime“. Chvíľu mi trvalo, kým som sa z toho spamätala a nevedela som, čo to má znamenať. Inak – rozplakala som skoro všetkých …

  Prečo to píšem – teraz sa mi stalo to isté – keď som čítala Minneho článok – bola som v Atlantíde. Keď som ho znovu čítala – už som tam nič také nenašla. Preto to moje tvrdenie, že to tam nie je – bola som z toho článku poriadne vykoľajená.

  Čosi podobné sa mi stalo viac -krát, ale nevenovala som tomu pozornosť – nebolo to také výrazné. Ešte si spomínam, že raz som sa hádala s celou rodinou – už neviem o čo išlo – ale nemohla som pochopiť, že oni to nevideli.
  Viete mi niekto poradiť, čo to je?
  Má to niečo spoločné s AC, alebo je to diagnóza?

 153. erika

  Ešte dodám – budete sa mi smiať – ja som si ten článok vytlačila a pozerala slovo po slove – nemohla som uveriť …

 154. Čikitet

  je to AC .. a deje sa to preto, že vnútorne nesúhlasíš s tým textom..a chceš vedieť viac..asi chceš prežiť to, o čom je text
  a tak vycestuješ na miesta, kde je myseľ nastavená ..ja tiež tak cestujem, ale zväčša, keď chcem vidieť budúce deje 😀

 155. erika

  Ďakujem Čikitet,
  si mi naozaj oporou …
  Mám čo robiť, aby som toto spracovala …
  Ale asi je to u mňa už na hranici „normálneho rozumu“, keď si to v danej chvíli neuvedomujem. Hlavne toto posledné …
  Pri tom čítaní som sa cítila zvláštne, to si uvedomujem, ibaže ten záver, čo som z neho vyvodila bol pre mňa zdrvujúci a asi preto mi to uniklo …
  Ako som písala hneď v prvých komentároch, u mňa sa všetko deje „samé od seba“. A neviem, ako to ovládať, ako sa v tom zdokonaliť, atď.
  Ja iba veľmi chcem …
  Aj ten môj najsilnejší zážitok sa udial, keď som veľmi chcela poznať pravdu …
  Prajem všetkým pekný deň

 156. erika

  Čikitet,
  napísal si, že vnútorne nesúhlasím …
  ja mám skôr pocit, že som sa s tým stotožnila – v obidvoch prípadoch.

 157. erika

  Ešte sa mi pripomenul jeden prípad – môj švagor mal veľmi ťažký úraz. Keď mi to sestra telefonovala úplne zúfalá – chcela som vedieť, ako s ním bude – ako mi sestra rozprávala o zraneniach – ja som ich videla – ako keby som bola v ňom. Upokojila som ju – neboj sa, bude v poriadku a nebude mať ani následky (v zmysle – neostane na vozíku).
  Našťastie sa to splnilo.

 158. erika

  Cítim ozrejmiť – stotožnila som sa s tým dievčaťom a s Atlanťanmi …
  Toto naozaj vyzerá „všelijako“.
  Tak pre poriadok píšem:
  po skončení gymnázia som sa hlásila na CHTF SVŠT, ale aj na vojenskú školu za riadiaceho lietania – no a tam som robila 4 hodiny rôzne testy. Všetko bolo ok. Prišiel mi aj povolávací rozkaz.
  A tie skúsenosti, ktoré tu opisujem sa mi stávali aj pred tými testami – týmto sa utešujem, že snáď ešte nepatrím do ústavu …

 159. Čikitet

  ak chceš astrálne cestovať, treba sa stotožniť s cieľom ..inak to ani nefunguje ..ja mám skôr problém z časom ..nikdy neviem presne kedy sa to udeje..a sále mám problém s tým či som to vytvoril já, a následne sa to zhmotnilo …alebo nazerám do budúcna ..ono je to vlastne jedno…dá sa to aj ovplyvniť ..a tak isto sa dá vycestovať ..alebo nastaviť svoj fókus na telo inej bytosti …čiže, nič nie je nemožne 😀

 160. erika

  Ďakujem Čikitet,
  nabudúce – ak sa mi takéto niečo prihodí, už budem vedieť, o čo ide.
  Prajem pekný večer

 161. mirka

  pekny den vsetkym, neviem, kam zaradit moje otazky, vychadzaju z prihod, co sa mi stali, preto ich prikladam sem, poradite mi prosim, ako ich spravne interpretovat?

  Zvlasne prihody..
  Srnka
  Boli sme vonku s kamoskou, podvecer, vencit nasu havinku, srasne fucalo, bol to stvrtok tusim, uz padal sumrak, zrazu sme poculi naraz, biely peugeot 206 zastal, asi 300m od nas, vybehla z neho mlada dama, v bielom a obzerala sa okolo auta, bol to tupy naraz, auto ostalo vsak neposkodene, ani kusocek preliaceniny, dama prisla az k nam a povedala, ze narazila do srnky, ziadnu sme nevideli, ale zacali sme hladat, popri chodniku je kanal, ale asi taky siroky, ze by v nom vedeli plavat kacky, ale rozhodne by sa do neho nevlestila srnka, ten kanal je ale dost hlboky, tak sme chodili a pozerali, hore-dolu, aj ta daa behala a pozerala, po asi pol hodine smet o vzdali, ani hava nic nezavetrila, ale fukal strasny vietor a opacne, takze ani nemohla nic zavetrit
  Na druhy den, niekedy poobede, bola som v kupelni, utierala som si ruky do uteraka, ked som dostala kopanec do chrbta, skutocne, ako keby niekto do mna vrazil, strasny uder.. vtedy ma napadla srnka!, priatel prisiel z vonku a povedal, ze je utopena v tom kanali popri ceste!!
  Drozdica
  Po soferovani cca 1330km..
  .. tazka cesta, neskoro som isla spat, maly ma stale budil, budik som mala na 04:15, musela som sama nalozit auto – schody, vytah.., narobena som bol ako kon a potom som este soferovala 13 hodin
  Uz se prichadzali k domu, isla som zaparkovat pred garaz, pravotociva zakrutka cez chodnik ku garazi a nevybrala som ju!!( Povazujem sa za dobreho sofera, fakt nemam problem cokolvek odsoferovat, zaparkovat, jazdim rychlo atd.. mam rada auta a motory.. ) zabocila som neskoro a skoro som vrazila do krikov, ktore si tam pestuje obec, vysla som z auta a strasne som sa musela smiat, dostala som zachvat smiechu, ze som skoro celu rodinu (mama, brat, moj syncek) vrazila do krikov tesne pred domom po tom, co som celu cestu presla v pohode po takej tazkej noci.. nic ma nenapadlo pozriet, skontrolovat, bola to mala parkovacia rychlost, nic sa nikomu nemohlo stat a nic som neznicila. Na dalsi den som stala pri aute a pozeram na ten krik, zaujal ma totiz a bola v nom obesena drozdica!! Obec totiz pod tie kriky dala taku kobercovinu a ona sa para a do jedneho toho vlakna sa vtacik zamotal a musel riadne bojovat, lebo bol zamotany a hlavne okolo krku!
  Tak ma napadlo, ze ci prave preto som skoro nenarazila do toho krika, aby som jej pomohla! Keby som sa bola vtedy pozrela, mozno som jej mohla pomoct, ako tej srnke, keby som bola prehladala ten kanal, nemusela sa v nom utopit, nebola zranena, skor sokovana z narazu a v tom kanale je len trocha vody, mohla so tomu predist..

  Milujem zvierata, snazim sa im pomahat a chranit ich, toto ma dost vzalo, mame rodinku drozdov, kazdy rok nam ukazuju mlade, spievaju na strechach domov, su uzasne.. dal isme im aj mena, ..

  Mam si z tychto prihod zobrat nejake ponaucenie?? Je v tom schovany nejaky hlbsi vyznam, alebo len obycajna smola??

 162. erika

  Ahojte,
  rada by som poznala váš názor – predstavu, ako je možné vidieť -vedieť budúcnosť.
  Ja sama ju niekedy u niekoho vidím, ale neviem, ako je to možné.
  Tiež sa mi veľakrát stáva, že zažijem presne do detailu tie isté udalosti, ktoré sa mi snívali 25 rokov dozadu,
  na ktoré som už dávno zabudla a spomeniem si práve preto, že je to to isté. Iba pocity sú miernejšie – napadá mi prirovnanie – „kaša sa neje taká horúca, ako sa uvarí“. Má to nejaký zmysel ?- mne totiž uniká – nič mi to nedá, iba si poviem – presne toto sa mi snívalo – s ľuďmi, ktorých som vtedy nepoznala, miesta, kde som dovtedy nebola …
  Raz sa mi dokonca stalo, že som bola prvýkrát v jednom meste, a ako som išla po ulici, tak mi napadlo – toto sa mi snívalo – keď som si upresnila ten sen, tak som vedela, čo je za rohom – a bolo to tak! Toto je pre mňa ešte pochopiteľné – to mesto existovalo a existuje. Ale budúcnosť?
  Že je zaznamenané všetko, čo sa udeje (a že vnímaví ľudia to dokážu „prečítať“) – to je pre mňa prijateľné.
  Logika ma však nepustí, ak ide o budúcnosť.

 163. Veď vízie sú fajn 🙂 Mne sa raz stalo že som sedel na záchode v kúpelni a zrazu som mal víziu že sa dačo v pračke pokazí a zatopí kúpelňu aj celý byt.Samozrejme cez fantáziu to bolo trošku prehnané ale účel (zatopenie) kúpelne sa stal.Naozaj ju zatopilo ešte v ten deň sa vyšúchala hadica o bubon lebo bola od výroby zle daná ,:)
  Znamená to že máš otvorené tretie oko tak sa uč s ním pracovať 😉

 164. erika

  Ahoj Filip,
  vízie sú fajn – ale ja by rada vedieť podstatu. Kam „pozerám“ tretím okom.
  A čo potom slobodná vôľa – keď už to je. Na čo sa tu všetci hráme?

 165. erika

  napr. aj teraz – pozerám na čas, kedy si odpísal – cítila som to a otvorila som si stránku.
  Vieš spôsob, ako sa v tom zdokonaľovať?
  Ako som už niekoľkokrát písala – ja neviem prečo a ako to u mňa je …

 166. Najnovší článok čo pribudol na tento blog súvisí s otváraním tretieho oka. 🙂
  A tie vízie čo znamenajú?Vidíš niečo čo mnohý nevidia vidíš budúcnosť a nepotrebuješ k tomu karty.Samozrejme máš slobodnú vôľu a aj ľudia okolo teba takže sa vždy nemusí splniť to čo sa ti zjaví môže sa to zmeniť v jedinej sekunde.Prečo sa ti zjavujú situácie ktoré sa ti zjavujú?Pýtaj sa sama seba 🙂 Nepočúvaj myseľ a logiku tá tu nemá rolu počúvaj svoje srdce a svoje vnútro a odpovede sa ti dostane.

 167. Všetko má nejaký dôvod 🙂 Aj to čo ti píšem nerozmýšľam nad tým píšem to z vnútra 🙂

 168. erika

  Ďakujem Filip,
  v smere ako si písal, myslím že to mám zvládnuté ale akosi mi to nepostačuje.
  Keď som písala, že mi to nič nedá – mala som na mysli, že v tej situácii nebolo treba nič riešiť – jednoducho úsek bežného života z budúcnosti.
  Niekedy mám v hlave ako v úli – to riešenie – správna myšlienka tam „bzučí“ , ale nedokážem ju „vytiahnuť“.

 169. Hmm neviem možno to miesto kde si tade išla malo pre teba nejaký význam.Neviem skús sa spýtať sama seba 🙂
  Možno sa ti iba dáva najavo tretie oko že je otvorené a pripravené na prácu. 😉

 170. erika

  Ďakujem Filip,
  možno je pravda tá druhá alternatíva – v tom období som mala veľa zážitkov (medzi nebom a zemou) a veľmi veľa snov, ktoré sa postupne napĺňajú. Ale to bolo ešte za socializmu a nepoznala som ani termín „ezoterika“. Asi som niečo „zmeškala“, škoda …
  Pre mňa je dôležité s niekým sa rozprávať o týchto veciach a vtedy príde „spojenie“ a prichádzam na nové myšlienky. Možno je to bežné – neviem. Ale teraz nemám s kým. Moje deti (už dospelé) nemajú čas na takéto rozhovory a myslím, že som už trochu inde …
  Už i toto písanie mi pomáha – dnes sa mi podarilo tiež na niečo prísť – ale ešte to nie je poriadne „ukotvené“ a preverené.
  Prajem pekný deň

 171. Nemáš začo 🙂 Aj ja ďakujem 🙂 Pekný deň aj tebe 🙂

 172. Čikitet

  Vedz, ó človeče, že všetko z budúcnostije otvorenou knihou tomu, kto vie čítať.Všetky následky prinesú ďalej ich príčiny,ako všetky následky vyrástli z prvotnej príčiny.Vedz, že budúcnosť nie je fixná alebo stabilná,ale mení sa ako príčina prináša ďalej následok.Pozri na príčinu, ktorú prinesieš do bytiaa určite uvidíš, že všetko je následok.Počúvaj, ó človeče, kým hovorím o budúcnosti, hovorím o následku, ktorý nasleduje príčinu. Vedz, že človek na svojej ceste zverenca svetla vždy hľadá únik z tmy, ktorá ho obklopuje, ako tiene, ktoré obklopujú hviezdy na oblohe a ako hviezdy na nebesiach,on tiež, žiariť bude z tieňov tmy. 😕 😀

 173. erika

  Ahoj Čikitet,
  „vedz, že budúcnosť nie je fixná alebo stabilná, ale mení sa ako príčina prináša ďalej následok“ – keby to tak bolo – ok, mňa práve znepokojuje, že tá budúcnosť bola presne taká istá.
  Prečo???
  Môžeš mi povedať svoj názor? Alebo si úplne stotožnený s Tothom Atlanťanom?
  Keď už sme pri smaragdových doskách, poznáš obsah tej čo si spomínal ,že ešte nie je zverejnená? Ak áno, môžeš sa oň podeliť?

 174. Budúcnosť neni fixná ale zrejme si nezmenila rozhodnutie vo svojom živote a tak sa stalo to čo si videla 🙂

 175. erika

  Ahoj Filip,
  vieš, ono to nebolo závislé iba na mne – a práve úplne v inom prostredí, o ktorom by som v tej dobe „vedome“ ani „nesnívala“. V čase, keď moja dcéra bola v realite dieťa – v budúcnosti – so synom a partnerom.

 176. No ono viacerí ľudia nemusia zmeniť rozhodnutie 🙂 Ktovie no 🙂

 177. erika

  Vieš, Filip,
  keby to bolo jedenkrát – poviem si náhoda. Ale je toho veľa a čo som spomenula hore – medzitým sa udialo až priveľa vecí, na ktoré som ani nepomyslela, nieto ešte plánovala.
  Preto mi to nejde do hlavy – keby sa to nestávalo mne, tak neverím. Jednoducho mi z toho vychádza, ako keby všetko už bolo. Nerozumiem tomu.

 178. Čikitet

  nemôžem 😀 je to, ako keď čakáš, až rastlina narastie, aby priniesla ovocie. Alebo dieťa bude napred chodiť , potom behať a neskôr lietať 😀 Až niekto 1000 x prečíta dosky smaragdovej farby, pochopí 1000 násobne viac, ako ten, čo ich prečíta raz :D… Potom pochopíš, že budúcnosť a minulosť sú iba spomienka ..ale to, čo si videla akože v sne, je výsledok tvojej tvorby a stavu mysle 😀 Musíš pochopiť, že tvary, sú iba výplodom tvojej mysle ..a to, je na tom to pekné ..učiť sa to ovládnuť tak, aby ste toho boli pánmi a nie služobníkmi..a potom pochopíte zákon a jeho podstatu, ktorá vedie k maximálnej slobode, tvoreniu vášho života a toho čo chcete zažívať 😆 ..všetká mágia (múdrosť), je v zákone Kybalionu.
  A ten zbytok dosiek, je vlastne živý 😀

 179. Čikitet

  a prišiel som k tomu míľniku tvorby a zmenil som ho 😀

 180. erika

  Ďakujem Čikitet,
  ale nie som z toho múdrejšia … ako hore, tak dole – myslím, že tomu už rozumiem.
  Ale „spomienka“? No práve to mi vŕta v hlave …
  Môžeš ma nejako „nakopnúť“ – mám taký zvláštny pocit – krúži to okolo mňa, ale čosi mi ešte chýba, aby som to uchopila …
  Alebo som ešte ďaleko?

 181. Čikitet

  je to časť, ktorej sa dožiješ..lebo ju vidíš ..alebo aj nie . 😛 v tomto živote. Záleží do akého časopriestoru nahliadneš. Väčšinou je to tak, že to zažiješ, ale ide to zmeniť 😀 Je to závislé od tvojho stavu vedomia.
  Já som jeden príbeh ovplyvnil a dopadol uspokojivo…ale tak isto som iný príbeh chcel ovplyvniť, ale dal som v pochybnosť moju pravdu, vyjavenú svojim kolegom a vzdal som sa ovplyvnenia vo svoj prospech práve tým, že som utrpel posmech a všetko sa odohralo ako som povedal. Potom sa mi klaňali ..ale klaňanie neznášam 😀 a tak sa začali vypytovať, ako som to vedel …však to poznáš ..až napokon to viedlo k ďalším problémom ..výjav o budúcnosti pod nátlakom ..a to sa mi nepáčilo..hoci som videl dosť 😀

 182. erika

  Ďakujem Čikitet,
  keď si spomenul – dožiješ, alebo aj nie – napadlo mi, že som mala aj sen, v ktorom som už nebola v hmotnom tele a bola som si toho vedomá v tom sne.
  Dám na tvoju radu a idem čítať Kybalion.
  Prajem všetkým krásnu slnovratovú noc

 183. erika

  Už viem, že som nič „nezmeškala“, chcela som to.

 184. erika

  Ahoj Čikitet,
  premýšľam nad tým, ako si napísal že sa to dá zmeniť.
  Zhruba ti opíšem ten sen – v ktorom som už nebola v hmotnom tele a prosím, odpovedz mi, či by sa to dalo zmeniť. ( toto je asi môj najhorší sen):
  Odohrávalo sa to v oáze – niekde v arabskom svete (nádherné farby a okolie). Bolo tam veľmi veľa ľudí – asi trhovisko – a veľa žien, medzi ktorými boli aj moje deti (dospelé). Tie ženy boli „vojnová korisť“ a mali byť predané do otroctva.
  Ja som ich predtým všelikade hľadala (svet bol vo vojne) a bola som rada, že som ich konečne našla a že sú živé.
  Najviac si pamätám pocit, že im musím nejako pomôcť dostať sa odtiaľ a bola som nešťastná, že nemôžem a že im nemôžem ani nič povedať. Vlastne som sa snažila a oslovovala ich – no nepočuli ma. Vtedy som si uvedomila, že nemám hmotné telo. Ony vyzerali celkom v pohode – akoby nevedeli, čo ich čaká … Napadlo ma pohľadať ich otca, že on ako muž by im mohol nejako pomôcť (myslela som si „celý čas sral na ne, aspoň teraz môže pre ne niečo spraviť“).
  Teraz naozaj neviem – či som si to už po toľkom čase prispôsobila, alebo to bolo postupne v tom sne: najskôr som ho videla s nimi popíjať, že je s nimi „jedna ruka“ no a potom, že ani on nemôže – že je už tiež na druhej strane.
  Často si hovorím, že sa mi to snívalo asi pod vplyvom nejakého filmu a treba to pustiť z hlavy.
  Ale tento sen patrí do kategórie „živých snov“, z ktorých väčšina sa už vyplnila.

 185. ewuška

  Erika 🙂 dovolím si do toho vstúpiť v úplnej skratke
  Tvoj sen akokeby hovorí riešim všetko naraz!

 186. erika

  ewuška, ďakujem za odpoveď,
  ja by som uvítala aj obšírnejšie …
  Prajem pekný večer

 187. erika

  Prosím o obšírnejšie – ak je o čom …

 188. ewuška

  Erika 🙂
  tak ako ti napísali Čiki a Filip … ja sa k týmto vetám pridávam….dodám … skús si tieto situácie predýchavať.. nedávaj energiu do rýchlosti zvládania situácií…si žena s charakteristikami, ktore k tomu patria ….

 189. erika

  Ďakujem ewuška,
  tento sen mi nedá pokoj aj z toho dôvodu, že moja dcéra mala – (má? podľa moslimskej viery manžela ) priateľa z juhu s ktorým má aj syna! Občas počujem príbehy, ako podobné situácie moslimovia riešia …

 190. ewuška

  Erika 🙂
  necítim sa byť kompetentnou Ti v tejto veci radiť.. čo sa týka sna..ale pokiaľ chceš.. určite nie tunak… nejak to poriešim ak chceš???…. 🙂

 191. Čikitet

  Erika
  ták, a si na tom ako ja…veľká dilema …. odísť z tejto časti sveta aj s rodinou ? Ale kam? 😕
  Alebo počkať, až sa polovica ľudí vymláti a zasiahnu iné mocnosti z vesmíru, aby to zastavili. 😀 Otázka je taká..kam ísť, aby to tvoje deti nezažili? Alebo, čo urobiť, aby sa to nevykonalo? Dostala si náhľad ..možno preto, aby si teraz niečo urobila inak…ale čo?
  Jediné, čo ma napadá, je odsťahovanie sa inam..ale kam? 😕

 192. erika

  Ahoj Čikitet,
  chceš povedať, že si videl niečo podobné?

 193. Ahoj, páčil sa mi článok Duchovné následky fajčenia, prosím ťa mohla by si niečo také napísať aj o závislosti na pornografii? Dosť by mi to pomohlo. Pokiaľ už niečo také tu je tak sa ospravedlňujem za nevšímavosť. 😀

 194. maria

  Akákoľvek závislosť (cigarety, alkohol, sex….) je len náhrada za to, čo nám chýba v živote (v našom vnútornom svete). niekedy dlho trvá, kým prídeme na to čo to je… zvyčajne je to však láska/sebaláska/ocenenie/pochopenie 🙂

 195. Čikitet

  sex je závislosť ? 😛 já budem musieť tú poličku s DVD-čkami …… ale níííe… ak nebudú,
  tak si budem musieť kupovať to modré ..ako sa to volá… hm 😀 mňamky

 196. maria

  … žeby šmolková zmrzlina ? 😀

 197. Čikitet

  ááááno to je ono, preto je to také malinké a modré..alebo, 😕 že by tomu vykrútil niekto krk ? 😀

 198. debora

  nevedela som,kde to napisat……….dnes som sa len dozvedela,co sa to stalo v Norsku, a to mi pripomenulo sobotne rano,ked ma syn chytil za hlavu a ja mu hovorim au,tam ma nechytaj ,tam ma v noci strelili do hlavy ,este sa mi to nezahojilo…….snivalo sa mi,ze ma strelili do hlavy,citila som teplu krv ako mi tecie po tvari a snazila som sa chranit tu ranu,lebo mi do nej chceli naliat morsku vodu………..cele to bolo divne,ze som necitila ziadne negativne emocie…….tak neviem,uz sa mi stalo,ze som videla povodne pred tym,nez sa stali a podobne sny,co sa stali neskor skutocnostou………
  Potom ma trapi-preco to vidim takto, preco to nevidim jasnejsie-mohla by som tam do tej udalosti posielat lasku,mozno by to pomohlo-preco to vidim tak,ze neviem co s tym,co to ma znamenat.

 199. demon

  dobry v mojom okoli sa vyskytuju nejake astralne bytosti presnejse smrtka a demon, videl som ich trete oka , demon ma skusal posadnut, a smrtka my vselico robi…co mam robit s nimi ? vidim vselijakych duchov uplne my jebe s nich ich vidim letat nekedy…

 200. demon

  racej my rychlo odpisujte vy curaci ezotericky

 201. Devalon

  V takom prípade odporúčam zájsť na psychologické vyšetrenie a tam vám určite pomôžu. Každé väčšie mesto má v centre svoju psychologickú poradňu a nieje hambou pokiaľ ju človek využije. Prajem vám krásny deň a upozorňujem vás, že vaše príspevky budú z dôvodu porušenia etického kódexu moderované. Ďakujem za pochopenie. Devalon

 202. Dobrý deň, náhodou som našla vašu stránku a dosť ma oslovila. Chcela by som sa spýtať, zaoberáte sa aj kliatbami, teda lepšie povedané zrušením kliatby? Mám pocit, že celá moja rodina je prekliata. Vôbec sa nám nedarí, prišli sme o prácu, máme zdravotné ťažkosti, často sa nám stávajú úrazy a nehody, ako zlomeniny nôh či rebier, mne a mamine našli nezhubné nádory, z ničoho nič. V priebehu polroka sa na nás všetko zosypalo, vážna autohavária, operácie… Mali sme v minulosti jeden konflikt s iným príbuzným, ktorý nám dosť poubližoval, slovne aj fyzicky,vyslovil aj tú formulku „preklínam ťa“, ale mohol by nás naozaj prekliať alebo sú to len nejaké nešťastné zhody náhod? Predtým sme boli šťastní, darilo sa nám a teraz to je úplny opak. Bola by som veľmi šťastná, kebyže mi viete poradiť. Pretože naša situácia je už naozaj stresujúca a zúfalá. Mimochodom zaujali ma vaše obrázky mandaly, sú veľmi krásne.

 203. Magdaléna

  Chcela by som Vás poprosit , ci by ste mi mohli povedat ako sa mam odkliat ? Stalé mám neštastie a problémy .

 204. maria

  Magdaléna,

  kukni do FAQ- tam nájdeš návody 🙂

 205. Peter

  Dobrý deň. Chcel by som vedieť či tzv. čistenie čakier by sa dalo prirovnať k odrábaniu osoby ktorá má pocit, že bola resp. je urieknutá.

 206. maria

  Peter,
  prirovnať v akom zmysle? … ale dalo by sa povedať čiastočne áno

 207. Alexandra

  Ahojte:)
  Chcela by som sa spýtať, či mám hľadať význam v číslach? Stále vidím číslo 13. Keď sapozriem na hodinky je tam 13, keď som v práci stále sa mi objavuje číslo 13, alebo 3, alebo 23,33. najčastejšie je to však 13. Čo to znamená prosím poradte mi. ďakujem Ala

 208. Všetkých srdečne zdravím.

  Zatiaľ som sem dávala len občas nejaké komentáre a keďže neviem kam toto smerovať a chcela by som veľmi pomôcť jednej známej, dám to sem.
  Takže chcem sa na Vás obrátiť a dať vám do vedomia link, v ktorom známa hľadá svoje unesené deti manželom. Ak by sa niekto našiel, kto by jej vedel pomôcť, tak vopred zo srdca ďakujem. Možno stačí len rozširovať ten link, aby čo najviac ľudí videlo tie detičky, možno ich niekto niekde zbadá..
  Podrobnosti o tomto prípade nájdete na :
  gajdarova.wordpress.com

  Pekný deň prajem

 209. maria

  Skopírovala som odkaz a dala na viaceré FB blogy, medzi mojich známych a priateľov, dúfam, že sa info bude šíriť dalej 🙂

 210. Ďakujem pekne aj za nich 🙂

 211. schella

  Ahojte,

  mohol by mi prosim Vas dat niekto tip, kde zohnat salviove vonne tycinky?
  Browsujem slovenske a ceske stranky a tyciniek do aleluja, ale o salviovych ani chyru, ani slychu..

  Dakujem vam najsamkrajsie**

 212. maria

  Ahoj Schella,

  o nich som ešte nepočula, resp. som ich nikde nevidela, doteraz len bielu šalviu- lístky ako vykurovadlo. ak tyčinky niekde nájdeš, napíš prosím, vďaka a krásny deň!

 213. Saltinka

  Kadidlo je iste k dostaniu v Eugenike, o tyčinkách som ešte ani ja nepočula,tie by sa hodili aj mne, aj Dračia krv keby bola v tyčinkách 😀

 214. Maria Tresova

  Ahojte

  Chcela som Vas poprosit o radu-

  Neviete na akej stranke sa dozviem nieco o Retrogradnom Merkure a o Prazdnom Mesiaci

  Za pomoc Dakujem Kiara

 215. maria

  Kiara,

  kukni na bočnú lištu, LOBONYA- a skús napísať o radu Astrolucii 😉

  Krásny večer všetkým!
  M 🙂

 216. Kiara

  Dakujem za radu Kiara

 217. Danka

  Dobrý deň,
  potrebovala by som takú kozmetickú radu =) mám vyrážky na čele ( zvyšok tváre je ok, ale čelo som snáď nikdy nemala „pekné“). Nevedli by ste mi poradiť z čoho to môže prameniť? či „niečo s dušou“ alebo s vnútornými orgánmi? stravujem sa celkom zdravo ( vytkla by som si akurát solenie a sladkosti). Ďakujem

 218. Devalon

  Vyrážky zvyknú byť hnev na seba, alebo na druhých. A keďže je to na čele.. tak čomu neustále ,, čelíš ,, ? S čím nie si spokojná? Čo ťa vytáča, prípadne k čomu máš odpor a hnus? Bude to zrejme niečo blízke ,, intímne ,, môže sa to týkať rodičov ( ak to máš odmalička ), že si im nemohla vykričať niečo čím máš pocit že sa voči tebe previnili. Tiež svoje môže robiť kozmetika, ak máš precitlivenú pleť tak vieš.. . Ale hlava je základ 🙂

 219. maria

  Ešte by som doplnila očistiť hrubé črevo a pečeň (alebo im dať aspoň to, čo im prospieva) + ľadviny a pľúca- toto súvisí s trávením/pokožkou. svojm spôsobom je to aj naše pokorenie a uvedomenie si, že každý sme časťou Boha (napr. ten hnev), nikto nie je viac ani menej ako ten druhý 😉 .. čiže neposudzujem, neodsudzujem (hlava- zmena myšlienok)

 220. Danka

  Ďakujem, vyskúšam. ja vedome „nebojujem“ s ničím, som taký mierumilovný typ, učím sa skromnosti, presadzujem pozitívne myslenie. no som Baran a nie vždy sa mi všetko páči, napr. príkazy od nadriadených =) alebo rôzne životné situácie, ktoré človek neovplyvní, nezmení, len si musí zvyknúť. snažím sa nachádzať hlavne tie pozitíva, no možno niekde vo vnútri, niekde kde si to neuvedomujem ( alebo nechcem uvedomiť?) ma niečo tak hryzie, že sa to musí nejako prejaviť.

 221. Danka

  Dobrý deň,

  prosím Vás, vedeli by ste mi poradiť s kúpou sošky Budhu? budem sa sťahovať do domu, a rada by som tam aj podnikala, takže chcem sošku pre radosť, úspechy, bohatstvo a šťastie – tieto kritéria spĺňa mnoho sošiek – mňa najviac zaujal Budha, Drak a Žaba, neviem, čo si mám teda zvoliť. Budha sa mi veľmi páči z jantáru ale aj z jadeitu, ale aj zlatý. Drak a žaba tiež zlatý. No ale nechcem mať 300 sošiek. Skúsili by ste mi prosím poradiť, ktorú sošku zvoliť? Všimli ste si nejaké pozitívne zmeny keď máte sošku? Ďakujem

 222. maria

  Danka,

  ja mám roky veľkú trojnohú žabu a som s ňou spokojná 😀 občas ju pohladkám, pravidelne umývam, aby bola čistá…
  mám ju v predsieni, od vchodových dverí pozerá dnu. je symolom bohatstva, prináša financie… ak budhu, tak usmiateho s veľkým bruchom (to je aj symbol spokojnosti )

  skús dať na intuíciu, ktorá soška ťa osloví najviac 😉

  Krásny deň všetkým!

 223. Danka

  Ďakujem, práve ten usmiaty a tučný rozkysnutý vo svojom kresle sa mi najviac páči =D a jantárový. ten mi padol hneď do oka. potom som už bola ovplyvnená len tým, že ktorý Budha má viac „vlastností“. Takže jantárovému Budhovi zdar =) Ahojte

 224. schella

  Mas pravdu Maria, o salviovych tycinkach naozaj nikto ani nechyroval..
  Tak sa mi nakoniec dostala do ruk susena biela salvia, vonia to tu bozsky ;o)
  a dakujem za ochotu **/**

 225. maria

  Tak to je to pravé na vydymovanie! Má veľkú silu!
  Veľa slniečka v dušičke 🙂

 226. Vansen

  Ahojte, ja by som sa vás chcel spýtať ako mať za priatela elfa?

 227. maria

  Vansen,

  s prírodnými bytosťami sa dá kontaktovať- zjemňovaním vlastných energií a vnímaním…. ale najlepšie je, ak si oni vyberú za priateľa teba. ak v tebe nevidia hrozbu, vidia tvoju dušu a páči sa im, nie je problém 😉

 228. Vansen

  Dakujem, lenze ked ja neviem kde elfa hladat… víli viem kde hladat a cítim aj ich prítomnosť ako ma za stromom okukávajú 😀 ale elfa vôbec neviem kde hladat….

  A ze robíme novú stránku a ešte nemá ani 1deň ale boli by sme radi za podporu:
  http://www.hithlum.estranky.sk/

 229. Kiara

  Dobry den
  chcela by som Vas poprosit o radu-pred vchodovymi dverami mi vrhla macka mlade maciatka. Prosim neviete co to znamena, je to moja domaca macicka a mame ju velmi radi, ale toto sa stalo po prvy raz a neviem co to znamena.
  Dakujem Kiara

 230. Azodariana

  ked sa nam sla okotit macka, tak sla dnu a mraucala… hned nam bolo jasne ze sa nieco deje.. v takych chvilach maju aj zvierata radi spolocnost a pocit bezpecia u svojich panov.. nehladala by som tam nic neprirodzene.. len to na nu zrazu prislo, tak ostala kde ostala.. a ked je to vasa macka, tak pride vrhnut k vam a nie pred dvere suseda..

 231. Anka

  ahojte chcem sa opytat da si zistit ci nahodou nie som carodejnica? kolegnka ma velmi nahnevala a snazila sa mi ublizit ja som na to prisla a povedala som jej ze bude za to trpiet a aj trpela a velmi , raz dokonca ked som sa nahnevala do troch dni ten clovek zomrel da sa to zastavit ja si to potom uvedomim ale uz neviem ako to prerusit nebolo to raz deje sa to dlho mam pocit ze mam v sebe silu len ju neviem vyuzivat spravnym smerom kde najdme odpovede?

 232. maria

  Anka,

  v prvom rade sa na ľudí nehnevaj. správny čarodejník vie/musí vedieť usmerňovať svoju energiu. inak pôsobí samé nepríjemnosti a robí to, čo nechce….. ak chceš byť bielou čarodejnicou, teda konať dobro, mala by si akúkoľvek formu odplaty nechať na Boha/Vesmír. tí sa postarajú. lebo akonáhle v hneve vyslovíš nejaké negatívne veci, dáš im dostatok zlej energie, zasiahnú tieto slová a negatívne účinkujú. ale! ak narazíš na človeka, ktorý bude energeticky viac ako ty, ktorý sa ti pri tých negatívnych slovách zasmeje do očí a povie, že na neho toto neplatí- vrátia sa ti vlastné slová nazad. no a čo potom budeš robiť? 😉 o práci na sebe tu máme kopec článkov…. ale v prvom rade sa sama seba spýtať, prečo sa k tebe ľudia správajú tak ako sa správajú (kde robíš chybu-kde sú ti tí ľudia zrkadlom) a prečo sa chceš pomstiť. to na začiatok 😉

  krásny deň všetkým!

 233. matruška

  prosim vas o radu, ako mam pomoct sestre aby sa odputala od jedneho zleho cloveka ked uplne mily zlaty chalan ma o nu vazny zaujem ale ona sa nechce vzdat toho zleho??? uz neviem co robit…pride mi ako pocarovana

 234. maria

  Matruška,

  je to JEJ voľba, nie tvoja 😀 aj keby chcela čerta, je to jej vec. ak si niekto nedá vysvetliť, ak nevidí a nepočuje, napriek viditeľným náznakom, musí sa popáliť, vyskúšať a učiť sa z vlastných chýb…. ak si urobila koľko sa dalo, viac to nerieš! je to JEJ rozhodnutie, JEJ život, JEJ voľba.

 235. Matruška

  Ďakujem, ja viem, že je to jej voľba…nezostáva mi nič ine len čakať ako to cele dopadne….

 236. aquariel

  filip, mozem ta poprosit o kontakt?

 237. finfon

  —BRY– VECER–VAM– —– ,Xel by som sa podelit s mojou neprijemnou skusenostou ktora sa mi stavala pomerne cesto.No nastastie uz sa to dlho nepojavylo. Ako som sa ukladal do postele ,v klude som lezal a prirodzene cakal kym nepride spanok. No v momente ktory bu som nazval alertne uvovlnenie prexod do hlbsieho stavu pocitim pritomnost niecoho,ze nadxodi.Ako dvokaz toho ze prichadza vzdy zacne piskat v usiax ,slabo sumiet.Druha faza ,nadxodi sialene,nevydrzatelne,neskutocne si predstavit vecsi strax. Cele telo paralizovane lezi na postely no hybat sa da iba ocami ,nic ani krycat .Takto sa to znasobuje kym nezacnem v duxu odriekat ……. …….a prosit Boha. Uz to viem aj predvidat kedy nadxodi tak hned zapalim svetlo ,plus muzika po pripade tiez,kym ma nesparalizuje.Prvykrat sa mi to stalo ked som bol maly xlapec tak neviem presne s cim mam tu cest .Nastastie sa mi to dlho nestalo .Prosim ak mate rovnake skusenosti alebo viete o co sa jedna tak sa podelte budem srdecne vdacny. VELKA VDAKA

 238. Devalon

  Ahoj finfon 🙂

  Poprosím ťa, kontroluj si po sebe preklepy a nenahrádzaj miesto normálnych písmen x. Viem je to moderné, ale blbo sa to potom číta :). Ďakujem.

  Toto čo opisuješ môže mať viacero príčin, od fyziologických po spirituálne. Napíšem ti na email, ktorý od teba stránka pýta keď píšeš komentár a na niečo už prídeme. To čo prežívaš mi totiž pripomína Sotonu :).

 239. Saltinka

  Devalon, toto je to isté, čo sa mne stalo pred pár rokmi

 240. Kiara

  Chcem Vas poprosit o radu, moja suseda mi zakazuje sadit kriky okolo mojho pozemku , i ked ich chcem sadit 50 cm od plota . Stale ma s dacim vytaca na vsetko sa stazuje .Su to novi susedia a nic im nie je dobre.Ja tam byvam od narodenia a stale sme mali vtaci zob okolo pozemku , ale uz bol stary tak sme ho vykopali a chceme posadit novi. Poradte , nechcem sa snou hadat , ale stale provokuje . Prosim odpiste…..Kiara

 241. maria

  Kiara,

  pozri si zákony, prípradne sa poraď u vás na obecnom/mestskom úrade- toto by som urobila ako prvé. ak máš zákony na svojej strane, nemá suseda čo riešiť!
  no a za druhé, skús v sebe popátrať, prečo teba vytáča niečo na susedoch 😀 (je to zákon akcie a reakcie- kto čo vysiela, sa mu vracia)
  zmeň svoj prístup a správaj sa k nim ako takým, ktorí nevedia, čo svojim správaním robia. nenechaj sa vyprovokovať k nepekným reakciám, zachovávaj pokoj. zrejme ich máš pri sebe, aby si sa naučila v každom človeku vidieť Boha- každý človek je ako my, len v inom leveli (akoby si ty bola dospelá a rozumná, a oni roztopašné deti, ktoré skúšajú tvoju trpezlivosť). ty si si už vedomá mnohých vecí, preto konaj vedome s láskou. rátaj s tým, že príde ešte hodne preverení toho, čo vieš z duchovného hľadiska (chystám sa napísať na túto tému článok). to všetko so susedmi ber ako overenie teórie v praxi 😉
  držím ti palce, často to býva hodne ťažké!
  M 🙂

 242. Kiara

  Dakujem za radu aj za povzbudive slova , no praveze ja sa velmi snazim , aby som sa s nou nedostala do sporu a le je to naozaj tazke. Ona nikde nepracuje , lebo ma male deti a vadi jej to ze ja sa staram aby moja zahrada bola mojou oazou , aby moja vnucka sa mohla pekne hrat, a aby u nas vladla dobra pohoda. no problem je -oni musia splacat hypoteku a nemozu si nic dovolit a pri tom 2 male deti . No aj ja som si tym presla a moj muz lubil pozerat na dno pohara , no chvala bohu -ochorel a s tym prestal a je z neho dobry dedko ,Ja viem ako sa tazko zije , ja aj teraz odchadzam z domu za pracou daleko a nie je mi to jedno , ale s tym nic nenarobim , no bojim sa o mojho muza , lebo ho z nich porazi. To len na vysvetlenie . Po pravnej stranke sme v prave, ale verbalne utoky ……Dakujem

 243. dena

  ahojte, chcela by som sa spýtať čo znamená keď stále vidím sovy…. v anjelských kartách mám odpoveď,že si mám všímať znamenia a už 2 dni vidím sovy…buď ma obletujú, alebo musím zastaviť auto aby som ju neprešla…ďakujem

 244. Devalon

  Symbol sovy má rôzne významy.. sova je pozorovateľ, ale aj tichý dravec, symbolizuje premyslený plán, múdru ženu, ale aj opatrnosť a vyzýva človeka aby si viacej všímal svoje okolie, plány svoje aj iných z nezaujatého uhla pohľadu. Záleží čo v tebe z toho rezonuje, jeden symbol má pre desať ľudí desať rôznych odkazov :).

 245. Ahoj. Viete mi prosim poradiť ako pridať komentar k tej ktorej konkretnej teme ? Skušal som sa aj registrovať ale nepodarilo sa mi to, je to nejake komplikovane a navyše v angličtine tak že sa v tom neviznám.
  Dakujem

 246. Devalon

  Ahoj, komentáre sa pridávajú pod každý článok individuálne presne tak, ako si napísal komentár do tejto sekcie. Odpoveď na svoj koment si môžeš sledovať na pravej lište v časti KOMENTÁRE. Naša stránka neponúka možnosť registrácie. Registovať sa možno len na wordpress a vytvoriť si vlastný blog alebo si pridať fotku ako gravatar.

 247. dobry den.chcem sa opytat:kontkretne na kvet levandulu:jedneho dna sa mi stalo,ze som otvorila dvere a na zemi -zarubni v rohu bol zvazok levanduli v bielej stuske a to iste mala aj suseda,je tomu sice viac jak mesiac,a neda mi to spytat co to znamena ..dakujem za odpoved

 248. Hela

  Ahojte.
  Netusim na koho by som sa mohla obratit, ale snad mi niekto tu… bude vediet pomoct s otaznikom ktory si kladiem.Predcasom som dostala staru rodinnu bibliu, do ktorej bolo nieco napisane jednym clenom nasej rodiny.Su tam zobrazene cislice, su tam nejake znaky a napisy zivot,smrt.Najde sa niekto komu by som mohla poslat obrazok, a kto by mi pomohol rozlustit zahadu tohto „odkazu“? dakujem za pomoc.

 249. maria

  Hela,
  pošli komukoľvek z nás, pozrieme na to a ozveme sa ti mailom 🙂

 250. v poslední době vzniklo (asi díky rozmachu internetu) mnoho dalších myšlenkových modelů. např. fenomén 2012 – 3 denní zatmění slunce a následné magické očištění planety od chemie. nebo přepnutí hologramu „ZEMĚ“ do jednodušší reality bez peněz (jako planeta před 500.000 let) s následným duchovním vedením moudrých bytostí. říká se, že 21.12 2012 představuje konec „vyučovací hodiny“ pro lidstvo. někdo to má celé spojené s ohromnou pohromou a tsunami – tak to alespoň říkají staré kalendáře. ve skutečnosti nejde o to „co a jak“ se stane. jde o to, jaký „vnitřní postoj“ k tomuto datu a událostem zaujmete. a zde se může projevit celá spousta negativních vlastností (sobeckost, strach, přehnané sebevědomí..) které ve vyšších dimenzích nemohou existovat.

  vše je energie – někteří lidé by rádi zažili „PŘEVIBROVÁNÍ“ do vyšší dimenze a jsou za zasvěcení ochotni zaplatit tisíce dolarů, andělská sekce ohlašuje příchod andělů evoluce, někteří si umí jednou větou otevřít čtvrtou čakru a léčit pacienta, mayové hlásí příchod dětí bílého jaguára, vesmířané mají kontaktéry a za měsícem zaparkované lodě, na planetě „ve skutečnosti“ žije mnoho mimozemských ras, hlavní náboženství ohlašují příchody někoho kdo to tady „pořeší“, „zasvěcenci očekávají průlet planety X (Nibiru) vnímaví lidé registrují „wake-up signs“ a někdo vidí konec roku jen jako bizardní manifestaci reality každého z nás. brr 🙂
  dnešní duchovní svět na planetě

  ujišťovat se o nesmrtelnosti duše tím že ji zvážím (film 21 gramů) je zajímavá forma průzkumu reality, ale schopnost umět „vnímat“ svou nesmrtelnost se opravdu zvážit nedá:) víme přece, že jaké si to v hlavě uděláme, takový to tam pak máme. víme, že dobré myšlenky zrcadlí dobré a opačně. víme, že vše je enrgie – i myšlení. kvantoví fyzici tvrdí, že realitu si sami tvoříme svými myšlenkami (film what the fuck do we know). pokud chci být nesmrtelný, musím si to nejprve připustit jako možnost a tím se to stane součástí mé vlastní reality, mého vědomí. je dobré při tom hodně meditovat a vnitřně okamžitě reagovat na jakoukoliv pochybnost. vést jakýsi dialog. v tomto okamžiku můžete začít slyšet ve své hlavě hlasy těch co vám pomáhají. lekce toho jak to funguje v „jiném“ světě kde se všechno tvoří „ihned“ pouhou myšlenkou. tyto bytosti fungují také jako „duchovní zrcadla“ vás samých. nic složitějšího v tom nehledejte – tohle je evoluce:)

  mnoho z nás žije v domění, že jsme fyzické bytosti s duší. je to přesně naopak. jsme spirituální bytosti, momentálně usazeni do fyzických těl. jakmile pochopíme tento koncept, porozumíme našemu vědomí a podvědomí. jedno posiluje druhé, podvědomí člověka je jako „řeč duše“ (zde vnímáme v ideálním případě jednotu a harmonii..) zatímco vědomá mysl je jako „řeč fyzického těla“.

  s vývojem civilizace a technologie možná proběhl důkladný plán, který rozštěpil lidstvo na oddělené jedince, učinil z nich konzumní „cihly ve zdi“ – nasadil pomyslné černé brýle. je možné, že jsme ovládáni spolkem „illuminátů“, kteří virtuálně ovládají doslova vše na tomto světě vč. světových vlád a užívejí technologii ke kontrole davu. na to ale sere pes – pokud budeme brát film matrix jen symbolicky (ne doslovně) – vezmeme jen ten princip – tak přesně vidíme jak a z čeho je třeba se probrat 🙂 není to jednoduché, ale je to PROBUZENÍ.

  není jednoduché vidět věci tak jak jsou – neustále. může se stát, že jako já budete dokola zažívat podobnou situlaci jako rodinka tlusťochů ve filmu skřítek. koukají na bednu, když tu jim za oknem prolétne skřítek se svítící holí (symbolicky to znamená něco jako „záblesk pochopení“) . rodinka nevěřícně zírá i chvilku po tom co jim zmizel z dohledu, ale pak..? se zase v klidu vrátí ke svým chipsům a k filmu v bedně, jako by se nic nestalo..

  co se teda děje jako „potom“?

  představuju si to jako doleštění zrcadla. naše realita sice funguje na principu karmy, ale ta se často projevuje až po delší době. „jinde“ funguje karma jako dokonale vyčištěné zrcadlo – zrcadlí a vrací jedinci každý nejjemnější pohyb vědomí, myšlenky tak nějak v realtimu (okamžitě). pokud lze toto nazvat „jinou“ dimenzí, je možné, že osobě, která neustále těká v myšlenkách z místa na místo, zapomíná, a občas si potají promyslí nějakou nekalou věc, by v takovémto světě praskla škeble..

  a co tedy dělat?

  meditujte. zápek na „bdělé bezmyšlení“ je perfektní cvičení na to jak udržet vlastní mysl klidnou (a nejen to). meditujte i při chůzi městem nebo v tramvaji. proste nirvana forever..

  občas jsem si hrával sám se sebou takovou hru. o co jde? představuju si třeba ty nejhorší katastrofický, tragický, drastický, temný, pekelný scenáře budoucích událostí a hledám v nich vlastní strach. dokážu si to pustit v palici jako hologram včetně mých syrových emocí, mám fantazii 🙂 jakmile nějaký strach pocítím, okamžitě mu začnu čelit tak dlouho dokud nezmizí. s největší pravděpodobností existujeme v hmotném hologramu, takže není důvod zatahovat závěsy a strkat tak hlavu do písku. kdo zažil lucidní snění, ví o čem píšu. smrt je skutečně jen detail, mnohem zajímavjější je probudit se před ní 🙂

 251. Danka

  Dobrý deň,
  nikdy som nebola priaznivcom mágie a ezoterismu,ale v poslednej dobe začínam mať vážne obavy z prekliatia rodiny. Som už zúfalá a skutočne si neviem vysvetliť nešťastie, ktoré neustále sprevádza našu rodinu z ocovej strany po niekoľko generácií. Jedná sa o tragické úmrtia,nevyliečiteľné choroby,poruchy psychiky…pár prípadov sa týkalo žien,ale väčšinou šlo o mužov. Nešťastie v rodine sa však netýkalo výhradne len zdravia. Napríklad osobne som postrehla,že akonáhle vyjadrím radosť z niečoho, že sa doslova na niečo teším,zásadne v 80% sa niečo pokazí.Až neuveriteľne.Neprikladala som tumu nikdy veľký význam,veď zákon schválnosti pozná asi každý.Avšak len do istej miery je to únosné. Nie som hlboko veriaca ani duchovne založená,s mágiou nemám žiadne skúsenosti,preto sa snažím obrátiť na odborníkov a získať prehľad a informácie ako potvrdiť alebo vyvrátiť moje podozrenie. Prosím Vás týmto o radu. Ďakujem. Danka

 252. Saltinka

  Majka,
  prosím ťa, k tej narodeninovej sviečke,čo si mi poslala, tam si napísala,že zapáliť v sobotu, teda nie v deň narodenín?

 253. maria

  Môže sa aj deň narodenín, alebo v doporučený deň (napr. v sobotu), je to na samom človeku, ako to cíti 🙂

 254. Saltinka

  Díky, Majka, nebola som si istá,ale teda zapálim si ju teraz a uvidíme. Napíšem ti maila,ako to synovi dopadlo :D,ale až zajtra,dnes nebudem mať čas,mám toho veľa

 255. nerilka

  Dobrý večer, dnes som bola u ženy, ktorá sa nazýva liečiteľkou. Až po odchode som sa dozvedela, že to, čo robila, sa volá reiki, tak si teraz hľadám informácie. Nepripadala mi uveriteľná, ako tak nado mnou mávala rukami, povedala mi, že nič vážne nezistila. Bola mi u nej zima, hudba mi nič nehovorila, obrazy na stene boli pre mňa iba mazanice bez významu, nepáčilo sa mi, že sú nakrivo a uprostred nich bola maska tváre, ktorá vo mne vyvoláva nepríjemné pocity aj na iných miestach. Liečiteľka popri naprávaní energie komunikuje s inými ľuďmi v obchode, aj odo mňa odišla odomknúť dvere, keď sme zostali sami, prišlo mi to, že sa nesústreďuje na to, čo tvrdí, že robí. Ezoterika ma zaujíma, ale sama sebe pripadám hrubá, bez citu pre umenie, bez túžby tvoriť, neschopná veriť. Myslíte si, že je vo mne niečo zablokované alebo proste patrím medzi ľudí bez schopností?

 256. Devalon

  Ak takto naozaj prebiehala tvoja terapia tak si natrafila nie na liečiteľku ale na šarlatána :).
  Koľko si za terapiu zaplatila? V obchode? To akože ťa liečila priamo v obchode?:D Niekde medzi poličkami a tak?
  Smejem sa pretože ja som človek veselý a tiež som si vyskúšal kadejakých liečiteľov a psychotronikov a niekedy mi sánka padla :D.
  Nie môžem ťa ubezpečiť že takto terapia nevyzerá. Už len ten bordel v pracovni či kde ste to vlastne boli spolu, naznačuje, že tá žena svoju robotu neberie veľmi vážne.
  To takto dopadne, keď sa urobí kurz, po ktorom cez víkend vyjde najlepšie 30 novopečených liečiteľov, ktorí sa hneď chopia roboty.. a pokazia čo sa len dá. Paranormálne schopnosti sú v každom z nás, ale kým začnem ako liečiteľ, veštec alebo mág šahať na iných, musím v prvom rade byť OK JA a až potom môžem riešiť iných. Koľko ročnú mala tá pani prax?
  Lebo aj to sa stáva, spraví sa jeden kurz ( človek získa diplom ani nevie začo ) má ten kurz aj desať rokov a nazve to ten dotyčný praxou. Lenže to takto nefunguje. Okultne vedy si častokrát vyžadujú dennú pozornosť, zdokonaľovanie, obetovanie..

  Ja len môžem odporučiť, že ak sa rozhodneš opäť ísť k niekomu na terapiu, najskôr si ako prvé over čo je to za človeka a aké sú naňho referencie. Spokojný zákazník je najlepšia reklama a nespokojný ( najmä keď je tých nespokojných veľa ) to ti tiež vie veľa napomôcť.

 257. nerilka

  Ďakujem za odpoveď. Tá žena pracuje v miestnosti vedľa obchodu, miestnosť má asi 2 x 2,5 m a namiesto dverí má záves. Ja som k nej šla na základe referencie 🙂 Myslím, že ľudia, ktorí k nej chodia, nevedia, že ide o reiki a že by mala mať certifikát. Možno ho mala, nechcem jej krivdiť, a ja som si ho nevšimla ani nehľadala. Mňa osobne zlákalo vyskúšať liečiteľku to, že kamarátka cítila, že z liečiteľkiných rúk sála teplo. No a potom som zistila, že v miestnosti je chladno a to teplo jej z rúk sála len preto, lebo jej telo je teplejšie ako telo „liečeného“. Lenže takéto veci sa nedajú zistiť a vytriediť bez vlastnej skúsenosti. Na referencie sa príliš nedá spoliehať, pretože (ne)spokojnosť pramení z pocitov a ochoty uveriť. Ja som si myslela, že liečiteľ vidí auru a jej poškodené časti a v rámci možností sa ich snaží opraviť. Pani odo mňa dostala 10 EUR, iní jej dávajú od 5 do 20 EUR. Ja som k nej nešla s túžbou po vyliečení, chcela som zistiť, či mi dokáže povedať niečo, čo neviem a bola som zmierená s tým, že za peniaze dostanem skúsenosť. Myslím, že už liečiteľa nevyhľadám, pretože nedokážem bez dôkazu uveriť, že to funguje. A aj keby to reálne fungovalo, ja som ako slepý, ktorému vidiaci vysvetľuje, ako vyzerá farba.
  Každopádne ma to priviedlo k vášmu blogu 🙂 a ja som vďačná za nový podnet.

 258. muro

  Ahoj,
  Dnes ráno pri meditácii som videl pri ľavom stehne niečo zúbkaté v tvare elipsy malo to priesvitno-biele sfarbenie ďalej sa to začalo zväčšovať a hrublo to a premiestnilo sa to na pravú stranu tela a z toho začala ísť do mňa od spodnej čakry energia a v pravej strane tela sa pri tom točil trojuholník bielej farby v smere hodinových ručičiek a postupne to prechádzalo všetky čakry a vyšlo to nad hlavou a potom to zmizlo. Neviete mi niekto povedať čo to mohlo byť? Ďakujem 🙂

 259. Hela

  Ahojte.
  Potrebovala by som pomoc,radu ale nechcem udalosti rozoberat tu na fore.Moze sa mi niekto z vas ozvat?

  Vdaka.

 260. Lívia

  ahoj Maria, ja mam otazocku, prisiel mi link o zmene ohladom eldhwen, a na moj email mi chodili clanky..budu mi chodit aj z vasho webu? bola by som rada, keby mi chodili linky na nove clanky, dakujem za info. Livia

 261. maria

  Lívia, stránka je stále vo výstavbe, ale už sa nám podarilo dať túto možnosť, je hore na stránke 🙂

 262. Lívia

  Maria,

  dakujem, uz sa mi to dnes podarilo, tak sa tesim, ze mi budu nove clanky zasielane na email. Livia

 263. mata

  ahojte vospolok,

  sem ma nasmerovala Hela/Sun, ze tu mi urcite budete vediet pomoct, lebo ona to uz nerobi…
  ide o to, ze ma prekliala jedna ciganka, je to dlhy pribeh,
  nechcem tu pisat detaily, podstatou je, ze som ochorela, moj maly syn tiez a je nam horsie a horsie :,( som zufala, lebo uz neviem koho mam oslovit, pisala som este na jeden web, co mi Hela poradila, len zial bezvysledne. Poradite mi prosim, co mam robit? prosim velmi ..
  dakujem vsetkym.
  mata

 264. Azodariana

  odporúčame vyskúšať toto: http://www.eldhwen.sk/zbavujeme-sa-prekliati-ii/
  ak sa do mesiaca neudejú žiadne zlepšenia, budeme to riešiť inak.. ale pokial sa jedna len o prekliatie zo súčasného života od cigánky, myslím, že by to mohlo stačiť

 265. mata

  Azodariana idem to pozriet a vyskusat, dakujem velmi velmi 🙂 ozvem sa, ako sme na tom.

 266. mata

  @Azodariana chcem Ti podakovat, synovi je o poznanie lepsie, som omnoho kludnejsia. Vyskusala som sviecku a nechala ju dohoriet..
  Mne sa nezlepsilo, ja budem asi tvrdsi oriesok, mne totiz zdrav.problemy a dost vazne zacali zaciatkom tohto roku z plneho zdravia, po stretnuti s cigankou sa len vyspickovali a zdoraznili, ale musim mysliet pozitivne, mam tu syna…este skusim par krat tu sviecku, ved je spln…
  Dakujem Ti za radu a pomoc 🙂

 267. zuzka

  Dobrý deň, prosim Vás, prečo sa mi nedajú otvoriť niektoré linky v často kladených otázkach? Mam nový tablet, tak neviem, kde je chyba. Rada som to čítala. Ďakujem Zuzka

 268. Maria

  Dobrý deň Zuzka,

  je možné, že niektoré z tých článkov sú už zmazané

 269. xxx

  Dobry den, mam na Vas taku specificku otazku, resp. ziadost o radu , ide o taku vec, ze mam jednu velmi dobru priatelku, casom som si vsak zacala uvedomovat, ze vztah s totou priatelkou ma velmi vycerpava, doslova zo mna vyzmyka vsetku energiu, ked som s nou byvala v castejsom kontakte, tak som zacala tento kontakt obmedzovat, dokonca mam teraz pocit,ze vzdy ked sa vidime, alebo si napiseme, zavolame, mne sa udeje nieco zle, neprijemne alebo pod, uz som sa to snazila ignorovat, ze si to urcite nahovaram, ale nemozem sa toho pocitu zbavit, velmi ma to mrzi, lebo to byvala moja naozaj dobra priatelka a nerada by som ju stratila uplne, ale neviem ako ochranit seba a neviem ani to ci si to naozaj iba cele nenahovaram, budem velmi vdacna za kazdu radu, ci aspon Vas pohlad na vec ako nezainteresovaneho cloveka, dakujem velmi pekne 🙂

 270. Maria

  Dobrý deň prajeme 🙂

  skúsim napovedať 😉

  mam jednu velmi dobru priatelku, casom som si vsak zacala uvedomovat, ze vztah s totou priatelkou ma velmi vycerpava, doslova zo mna vyzmyka vsetku energiu, ked som s nou byvala v castejsom kontakte tu ma napadlo- energetický alebo emocionálny upír.. sú typy ľudí, od ktorých idete doslova ako vyžmýkaný citrón…, tak som zacala tento kontakt obmedzovat, dokonca mam teraz pocit,ze vzdy ked sa vidime, alebo si napiseme, zavolame, mne sa udeje nieco zle, neprijemne alebo pod skúste to sledovať, ale nie so strachom, čo bude.. skôr so zvedavosťou (aké slová idú od kamarátky, čo to vo Vás vyvolá + aké myšlienky Vám idú – aké to má následky), uz som sa to snazila ignorovat, ze si to urcite nahovaram, ale nemozem sa toho pocitu zbavit, velmi ma to mrzi, lebo to byvala moja naozaj dobra priatelka a nerada by som ju stratila uplne no, tu je otázka- načo mi je človek, pri ktorom sa necítim dobre, prečo mám ľútosť nad minulosťou .. nie sme povinní byť s nikým, s kým sa necítime dobre. Kto nám už energeticky nevyhovuje (naplnili sme spolu to, čo sme spolu mali riešiť, prečo sme sa mali stretnúť), je potrebné pustiť minulosť a tým aj staré energie/ľudí. Len tak môžu prísť nové energie a noví ľudia 😉 , ale neviem ako ochranit seba prečo a pred čím sa chcete chrániť? Ak je vo Vašom vzťahu strach, nedôvera, pochybnosti, vtedy ste náchylná na nachytanie negativity v podobe energet. úniku/nepríjemností… myslite na kamarátku s láskou, želajte jej len to dobré, požiadajte Boha/Vesmír/Univerzum o ukončenie toho, čo je potrebné ukončiť a zatvoriť vo Vašom vzťahu- aby mohol pokračovať v obojstranne prospešnej úrovni, alebo ak by Vám mal ubližovať, aby sa s Láskou a pokojom ukončil a neviem ani to ci si to naozaj iba cele nenahovaram, budem velmi vdacna za kazdu radu, ci aspon Vas pohlad na vec ako nezainteresovaneho cloveka, dakujem velmi pekne 🙂 Dúfam, že pomohlo na premýšľanie, budem rada, ak napíšete 😉 Majte sa pekne!!!! M 🙂

 271. John

  ahoj ezoteraci. mal by som 2 otazky:
  s priatelkou sme cistili byt. robili sme to na ocistenie bytu proti negativnym energiam. robila to kvazi ona sama. bolo to klasicke cistenie so solenim rohov a modlitbou. pri predposlednej miestnosti jej prislo mdlo, zatocila sa hlava.

  je toto cistenie platne? podarilo sa?

  po tomto cisteni mavame po nociach zle sny. lapac snov nefunguje. kvazi odkedy ho tu mame, tak mavame aj tie zle sny. vcera som na noc zapalil sviecku na noc. svietila az do rana, tak tie sny prestali.

  je este nieco co by som mal v byte urobit?

  za Vase rady Vam samozrejme vopred dakujem

 272. Maria

  John,

  určite sa podarilo, ale zostalo tam niečo, z čoho bolo priateľke zle + tie zlé sny … rozhodne by som čistenie znovu zopakovala, a určite by som pridala vydymenie, naprogramovať sviečku na čistenie zvyškových energií… (teda pridať niečo naviac oproti prvému čisteniu) 🙂

 273. Maja

  Dobrý deň.
  Chcem poprosiť o radu. či sa mi dá pomôcť. Nosím smolu. Neviem prečo. A nie je to preto, že by som im priala, aby sa im nedarilo. Práve že sa teším vždy, keď sa niekomu niečo vydarí. Ale ak mi niekto z mojej rodiny, muž, dcéra a dvaja chlapci, povedia o niečom čo majú v pláne, tak sa im to čast nepodarí. Už som im aj zakázala hovoriť o svojich plánoch, len aby sa im to splnilo. Ale keď mi muž povie, že by niečo chcel dosiahnuť, alebo urobiť, tak je viac ako isté, že sa mu budú do cesta vkladať prekážky a ciel je v čudu. A teraz, dcéra chcela psa, taks a pýtala či s ňou pre neho nepôjdem. Bola som. a psík je do 4 dní uhynul. A keď chcem niečo ja, no už som prestala aj snívať.
  Myslím, že nie som ani závistlivý človek. / v zlom závistlivý /. práve že mám radosť, aj ke´d sa niečo podarí človeku, ktorého ani nepoznám. len so nou to ide nejak s kopca. Ďakujem

 274. Maria

  Majka,

  môže tam byť veľa vecí – prvé čo ma napadá sú priority/idealizácie, ktoré môžu byť príliš silné a tým sa ničia sny alebo výsledky snov. Ďalej môžu byť kliatby alebo nejaký druh mágie, ktorý funguje ako blokácia všetkého, čo chcete. Dá sa s tým pracovať/očistiť/odblokovať 😉

 275. Michaela

  Dobrý deň, som už v koncoch, neviem ako ďalej…chcela by som sa skontaktovať s Eldhwen a rada by som požiadala o pomoc. Dal by sa urobiť výklad kariet, alebo mi nejak pomôcť? Cítim, že na svoje problémy už nevládzem sama…prosím o pomoc. Ďakujem vopred

 276. Maria

  Miška do 2.9. sme na dovolenke, nepracujeme .. na veštenie sa obráť sem, k Sofe: 0900 511 020

 277. elena

  dobry den,
  Maria,
  sorry, ze snad budem mat dost blbu (sorry za vyraz 😉 ..) otazku, ale volakosi sa nemozem tu dopracovat k odpovedi, mozne ze nehladam dostatocne dobre, ale volakosi mi to nejde, a ak tu nechcem (co nemozem) stravit veky, tak sa musim spytat, a to je asi najlepsie – mat info z prvej ruky 😉 — co je to to SRT?
  dakujem.
  a mate kraaaaaaasneeeee tie mandalky. este to idem poriadnejsie okukat… 😉 🙂
  ako ich robite? akou technikou / sposobom?
  mozno to tam niekde najdem, ako som uz povedala, este som nemala sancu poriadne ‚prestudovat‘ tuto vasu stranku, kedze som na nu natrafila iba pred chvilkou…
  tak zatial dakujem
  a vsetko len to dobre prajem a to co potrebujete na vasej ceste a pri naplnani vasich missions… 🙂
  elena

 278. Maria

  Elenka,

  SRT je spiritual response therapy, je to čistenie energií pomocou Vyššieho Ja, cez kyvadlo a systém tabuliek 🙂

  ĎAKUJEME za pochvalu, mandalky robí Azodariana, bývajú maľované akrylom, ceruzkami, kontúrami, základné sú len fixou 🙂

  Krásny deň všetkým 🙂

 279. Lenka

  Dobry den zelam, rada by som na svojej svadbe venovala chvilu akemusi obradu plnenia sklenenej nadoby zemou, susenou korou, susenymi kvetmi a bylinkami a podobne. Raz som niekde citala ze kazda tato vlozena zlozka ma svoj vyznam, ale teraz som nic zmysluplne nenasla. Poradili by ste mi prosim co vkladat a aky ma ta zlozka vyznam? Dakujem pekne. Tiez ze je nejaky text kde sa dakuje matke zem a otcovi nebo. Aj za nieco take budem vdacna.

 280. Maria

  Dobrý deň Lenka 🙂
  Každý živel predstavuje nejakú energiu (napr, oheň – životný oheň – by mohol byť zastúpený bielou sviečkou, zem – uzemnenie, vnútorný pokoj, ale aj spojenie so Zemou a zodpovednosť, voda – emócie, plynutie, sušené kvietky/bylinky – vietor – jasnosť, čistý vzduch).. a samozrejme sa k tomu dá doplniť kopec iných vecí 🙂 každý element vkladať do (asi by som volila drevenú krabičku, aby všetko splynulo so zemou) nádoby s nejakým prianím (ako som písala o energiách živlov, tak napr. vkladáme oheň a povieme: prosíme bytosti ohňa o pomoc v našom zväzku. Vytvárajte teplo nášho domova, páľte všetko negatívne, čo by nám škodilo, nedovoľte nášmu vnútornému ohňu páliť iných ľudí. Buďte našimi dobrými pomocníkmi, ďakujeme Vám… a takto osloviť každý živel (skúste si vymyslieť niečo osobné, aby to bolo o Vás :-), vložiť do nádoby. Určite by som tam dala aj niečo osobné, aby vedeli, že to celé je s Vami spojené a je tam Vaša energia (napr. mám obľúbenú šatku, tak ju tam vložím). A po zakopaní by som urobila poďakovanie (obaja hovoriť): Ďakujeme všetkým bytostiam Svetla za pomoc pri našej spoločnej ceste životom. Ďakujeme za všetky požehnania, ktoré k nám prichádzajú. Ďakujeme Tebe Otec Slnko – osvecuj našu cestu životom tak, aby sme videli všetky prekážky. Tebe Matka Luna ďakujeme za videnie skrytého, chápanie a prijatie toho neviditeľného. Tebe Zem ďakujeme za všetko, čo pre nás robíš. Buď tou, ktorá nám dáva pokoj v neistých chvíľach. Ďakujeme, ďakujeme, ďakujeme … pokloniť sa na všetky svetové strany a za pomoc im tam nechať kúsok svadobného koláčika/torty, a svad.pálenky. Aby si boli vedomí, že ich chcete mať vo svojom živote už od začiatku Vašej spoločnej životnej cesty 🙂
  Stačí takto? 😉

 281. lenka

  STACI TAKTO JA VAM MOC MOC MOC DAKUJEM :*

 282. Lenka

  DAKUJEM 🙂

 283. Peter

  Zdravim, potrebujem sa poradit. Mam pocit, ze moj orech na dvore ma v sebe vela negativnej energie. Da sa s tym prosim nieco robit? Pripadne prosim nieje dakto, kto by mi s tym vedel pomoct?

  Peter

 284. Maria

  Zdravíme 🙂

  A prečo máte ten pocit?

 285. Ray

  Zdravím,
  chcem sa poďakovať za návod na zbavenie sa prekliatia. Dnes som si ho urobil podľa návodu, tak verím, že pomôže. Posledné mesiace, po skončení školy mám nejaké zvláštne pocity. Začalo to tým, že som si nemohol a stále nemôžem nájsť prácu, ľudia, ktorým som dôveroval, so mnou nechcú komunikovať. Za pár mesiacov som pribral skoro na dvojnásobnú hmotnosť, občas ma bolí hlava, čo sa mi nikdy nestávalo, prerušil som bezdôvodne všetky kontakty, vymazal si kontá na sociálnych sieťach. Prestal som chodiť po zotmení vonku, mám pocit, že ma niekto prenasleduje. Predvčerom po zotmení som viezol kamaráta a pri ceste som zrazu uvidel asi 300 kg divú sviňu, ktorá sa mi pozerala rovno do očí, on si nič nevšimol. Dnes som ho viezol opäť a na tom istom mieste sa mi do očí pozerala líška. A kamarát zase nič nevidel. Nemôžem v noci spať, keď zhasnem svetlá, tak začne praskať strop, až mám pocit, že na mňa spadne. Preto nechávam radšej rozsvietené. Myslel som, že takéto veci sa dejú len vo filmoch, ale zisťujem, že nie je tomu tak. Snažím sa tomu brániť racionálne, ale všetky tie zmeny a udalosti v poslednom čase mi prídu veľmi zvláštne. Čo si o tom myslíte? Mal by som vyhľadať pomoc u niekoho, kto pracuje s energiami a mágiou?

 286. Maria

  Ešte si urobte očistu priestorov a dajte celému čas na prejavenie aspoň mesiac .. a ak ani po mesiaci neuvidíte zmeny, ozvite sa, skúsime to poriešiť inak 😉 :

  ČISTENIE PRIESTOROV:
  vždy treba začať od poslednej miestnosti v byte/dome (tá, ktorá je najďalej od vchodu). Najlepšie je, keď sme sami doma, aby bol na všetko čas a pokoj.
  – začneme s vydymovaním: stačia vonné tyčinky (aj keď najlepšia je dračia krv ako kadidlo, alebo biela šalvia) .. zapáliť naraz aspoň tri tyčinky a urobiť v izbe dymovú clonu (teda aby koncentrácia dymu bola čo najväčšia) Takto prejsť všetky izby, končiť pri vchodových dverách. Nakoniec vyvetráme prievanom celý byt.
  – druhý bod je svätenie. Stačí trocha sv.vody, znovu začíname od poslednej miestnosti a prechádzame postupne až ku vchodovým dverám, s tým, že v každej miestnosti urobíme toto: postavíme sa do stredu izby, chrbtom ku dverám, urobíme sv.vodou vo vzduchu kríž a povieme- v tejto miestnosti prebýva len pokoj, láska a harmónia. Prosím všetky bytosti, ktoré k nám nepatria, aby odišli do Svetla, ďakujem. Po tomto treba urobiť krížiky do každého roku miestnosti (lebo tam sa najviac zdržiavajú negat.entity a energie) a ukončíme miestnosť tým, že zatvoríme dvere a urobíme kríž na dverách (ak dvere nie sú, predstavíme si ich). Povieme: zapečaťujem tieto dvere láskou a harmóniou. .. a prejdeme všetky izby, končíme vchodovými dverami, ktoré požehnáme z oboch strán.
  – ďalej priestory vyzvoníme zvončekom (duchovia nemajú radi ostré a vysoké zvuky, preto zvonček funguje veľmi dobre). Znovu prejdeme všetky miestnosti – obídeme ich čo najtesnejšie popri stenách, aby sme vyhnali to, čo tam ešte zostalo a popri tom v duchu ešte poprosíme, aby kto tam je, odišiel do svojich úrovní.. končíme znovu vchod. dverami.
  – a ešte oheň- stačia čajové sviečky: najskôr si ich treba naprogramovať. Chytíme sviečku medzi dlane a 3x povieme: táto sviečka páli všetko negatívne, čo škodí mne, alebo ktorémukoľvek členovi mojej rodiny (alebo komukoľvek, kto sa zdržiava v tomto priestore). A zapálime (v každej miestnosti jednu a nechať vyhorieť – preto stačí čajová, aby to dlho netrvalo).

 287. Tatiana

  Dobrý deň, možno sa neobraciam správne, ale ja by som mala otázku ohľadom môjho zdravotného stavu:“Prečo sa mi neustále vracia zápal oka?“ V priebehu 2 mesiacov mám už tretí krát zápal očných spojiviek a 2x za sebou som poctivo využívala atb kvapky spolu s masťou. Je možné, že to má nejaký súvis s mojím psychickým stavom, alebo je to skôr alergického pôvodu?
  Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

 288. Maria

  Dobrý deň prajeme 🙂
  Oba dôvody môžu byť správne. Oči súvisia s pečeňou (pocit viny, hnev na seba, vracanie sa do minulosti, ale aj nesprávna životospráva, preťaženie trávenia.. – skúste v tomto popátrať). Riešila by som to hlavne vnútorne, očistou trávenia a hlavne pečene (Sylibum mariánske – pomletý ostropestrec, 2PL na noc alebo 1PL oleja), čajíky na trávenie (ale užívať aspoň tri týždne). Skúste ešte popremýšľať, čo Vám vadí, čo máte pred očami, či nemáte strach z budúcnosti alebo nechcete niečo vidieť 😉

 289. Jana

  Ahojte,

  objavila som vašu stránku a pustila som sa do čítania. Je tu veľa vecí, ktoré ma zaujali, možno doplnili to, čo cítim. Píšem cítim, lebo v tejto oblasti rastiem pomaly a nie zrovna štúdiom, ale skôr životom.

  Učím sa od ľudí, ktorých stretnem, niekedy aj nepriamo, teóriou „každý človek je nám zrkadlom“, vlastným spoznávaním počas meditácie, ale ani tam nie som v príliš pokročilom leveli…. Proste uvedomujem si, že túto moju časť obyčajne dosť zanedbávam a myslím, že sa „mám“ posunúť ďalej (môj vnútorný pocit).
  Len akosi pri tom každodennom živote na to akosi zabúdam. (Ja viem, ja viem, čím viac zhonu, tým viac meditácie).
  Za posledné roky sa mi podarilo spraviť mnohé zmeny v mojom vnútri, aj dospievaním, aj spoznávaním samej seba, minulosti mojej a ľudí okolo mňa s cieľom pochopiť a zlepšiť. Ale teraz mám pocit, že sa potrebujem posunúť aj v inej sfére, ešte trošku hlbšej.

  Nedokážem sa zadefinovať ako veriaci človek, ale zároveň zo všetkého poznania, ktoré v živote nadobúdam sa snažím si zobrať to dobré, čo „hlása“. Opäť len pocitovo, nie akýmsi hlbokým štúdiom.
  Nič nevyvraciam, len sa asi nemám potrebu k ničomu veľmi „pripútať“.

  Tak by som od Vás, ktorý sa v „tom“ vyznáte trošku lepšie, chcela poprosiť, či by ste mi vedeli niečo odporučiť… Či už na preštudovanie alebo ako „cvičenie“, na čo sa ďalej zamerať. Možno sa to ani nedá, takto „od stola“, ale skúsim sa aspoň spýtať.

  A ešte je tu jedna vec, ktorá má trápi od detstva, postupne sa zmenila, ale stále „existuje“.
  Keď som bola malá, tak som mala pocit, najmä na chodbách (je jedno, či v domoch, alebo v škole atď.), že za mnou niekto kráča a chce ma zabiť. (úžasné detstvo 🙂 Postupne sa to zmenilo „len“ na nepríjemný pocit, ktorého sa nedá zbaviť logickým uvažovaním a zredukoval sa to len na domácnosti.

  Panika a strach. Proste mám pocit, že tam „niečo“ je a nemá to dobrú energiu.
  Posledné roky sa to moc nestávalo, teraz sa to zasa na pár dní vrátilo a zasa zmizlo.

  Keď som bola menšia, tak som to chcela dáko vyriešiť, ale na hypnózu som sa nikdy necítila. Teraz už viem, že tých ciest by mohlo byť aj viac, ako zistiť prečo a čo, tak by som Vás chcela poprosiť o váš názor.

  Keďže je to niečo, čo sa mi v živote opakuje, tak potrebujem pochopiť, čo je za tým a ako ďalej. Verím totiž, že mi to môže pomôcť aj v mnohom ďalšom.

  Vopred Vám veľmi ďakujem za akúkoľvek odpoveď! 🙂
  P.S.: Ospravedlňujem sa za také siahodlhé čítanie….

 290. Maria

  Krásny deň Janka,

  ďakujeme za úprimnú spoveď/výpoveď o Vašej Ceste. .. v istom štádiu života sa k pátraniu po tom, kto vlastne sme, dostane každý. Teda každý, kto vypočuje volanie svojho vnútra. A idete na to skvele – skutočne k ničomu sa nemáme úplne pripútať, lebo nás to zavedie k idealizácii duchovna (len táto cesta je správna, len toto je to správne). Ale tých ciest k pochopeniu je veľa a pre každého je vhodná iná. Naviac, ak sme ochotní „zobnúť“ z rôznych koláčikov, vieme porovnať rôzne chute a vybrať si to, čo nám najviac sedí. A nemusí to byť len jeden druh. Aj preto dávame z každého rožka troška, z toho, čo oslovilo nás a berieme ako vhodné pre rast duše.

  Strach ktorý spomínate je určite spojený s nejakými zážitkami, ktoré sú hlboko v podvedomí. Buď sú to emocionálne bloky od mamy z obdobia tehotenstva, alebo je to spojené s Vašimi minulými životmi. Určite by som doporučila odborníka na hlbinné terapie, vyskúšaného odborníka máme: PhDr. Ingrid Červeňanová (Trenčín)

  Držíme palce a prajeme veľa pozitívnych zážitkov, ľudí a energie 🙂

 291. Eva

  Dobry vecer.
  Tuto stranku som uz dlho nenavstivila. Dnes nahodou ano. Moj zivot je zalozeny na velkych zmenach co ma robi silnejsou a pozitivnejsou. Momentalne bojujem s otazkou ako pracovat na vztahu medzi mnou a svokrovcami. Na zaciatku bol nas vztah naozaj krasny. Vsetko sa to akosi pominulo ked nas prvy syncek sa predcasne narodil a zomrel. Potom sa nam narodila dcerka s Downovym SYndromom. Priatelka brata mojho manzela nemohla dlho otehotniet, a taktiez z ich strany nam nebolo nic dopriane. Svokrovci nevynalozili uplne usilie, aby nam pomohli s vychovou nasej dcerky. Svokor videl dcerku raz za 2-3 tyzdne. Svokrovci zacali trosicku inak reagovat, ked vedeli, ze ich druhy syn tiez bude otcom. Jeho dcerka este nebola ani na svete a svokrovci uz nam oznamili, ze budu kazdy pondelok dohliadat, aby rodicia mohli pracovat a nemuseli platit vela penazi za skolku (my zijeme v zahranici, materska tu nie je). Nam sa narodil este chlapcek. Svokor vidi moje deti len ked tam dojdeme. Pripadne raz za 3 tyzdne. Vnucku oblubeneho syna vidi kazdy tyzden. Stale ak nieco je, mam pocit, ze svokrovci vsetko urcuju podla meritka len toho jedneho syna. Aj dnes nam bolo oboznamene, ze mame povedat, co chcu deti k sv. Mikulasovi (tu sa davaju darceky, vianoce sa tu neoslavuju darcekami ako na SK). Mame vybrat darcek do 30,- eur, pretoze dcerka manzelovho brata dostane darcek v tejto hodnote. A takto to stale bezi v tejto rodine. My dostaneme a pomaly vynadane ak sa nieco deje, ale manzelovmu bratovi nemoze nikto nic povedat, pretoze potom sme aj tak len my ti najhorsi. Tento postoj ma velmi boli velmi. Moj manzel je strasne mily clovek, on sa tym velmi nezatazuje. Ja zial nie som este na takej urovni, aby ma to velmi nebolelo. Ako sa k tomu dopracovat, viete mi prosim poradit?

 292. Maria

  Dobrý deň pani Evka,

  rada Vám na všetko odpoviem, ale budem potrebovať dátumy narodení (Vás, manžela, svokrovcov, Vašich rodičov a detí + manželovho brata). Napíšte mi prosím sem: mariabulkova@gmail.com, no odpoviem najskôr až cez víkend, skôr kvôli práci nestihnem.

  Ale predsa – nielen pre Vás, odporúčam prečítať si články: http://www.eldhwen.sk/?s=opakovanie+%C5%BEivotn%C3%BDch+lekci%C3%AD
  Určite tam nájdete odpovede aspoň na to, prečo sa svokrovci správajú ako sa správajú. Hlavne v programoch z detstva.

 293. Eva

  Pani marienka, ppsielam Vam mail a dakujem velmi pekne za odpoved. S pozdravom zdravom eva

 294. Maria

  Majlík prišiel, len prosím o strpenie 🙂

 295. Mary Lu

  Môžete mi niekto vysvetliť kde sa berú stále nové duše? Na svete je stále viac a viac ľudí . Vyrába tie duše niekto,či sa delia? A kde začína taká nová duša bez skúseností. Nikde sa to neviem dočítať.

 296. Maria

  Skúsim odpovedať, aj keď tých odpovedí je mnoho … existuje veľké množstvo úrovní a svetov. Jeden z nich je aj Zem. Možnosť duchovného rastu je tu veľmi rýchla, hlavne posledné desaťročia sú extrémne zrýchlené (môžeme všetko v sebe meniť, vidieť veľmi rýchlo následky vlastných činov…) preto mnohé duše využívajú možnosť byť práve tu a teraz.
  Čo sa mladých duší týka, môžu byť kdekoľvek. Často sú to aj ľudia, ktorí si neuvedomujú následky svojich činov, sú bez empatie, konajú bezcharakterne, neľudsky.

 297. PinBong

  Dobrá deň. Chcel by som sa opýtať či existuje kúzlo na to ak sa chcem vráťit do minulosti a napraiť chybu čo som urobil. Ak by to bolo možné ako to funguje pretože by môj život vyzeral inač ak by som v živote neurobil určité chyby.

 298. Maria

  Dobrý deň 🙂
  Každé naše rozhodnutie je vždy správne. S odstupom času pochopíme, načo bolo minulé „zlo“ dobré. Väčšinou zlé veci súvisia s nápravou našej duše (ak sme zišli zo správneho smeru, prídu vážne lekcie). Skúste v minulej situácií nájsť to, čo Vám dala pre súčasnosť – aké poučenie, čo ste sa vďaka nej naučili. Všetko čo sa nám udialo (nech to bolo čokoľvek) je vždy len následok predošlých vecí (ako keď varíme – čo dáme do hrnca, to potom máme ako výsledok – a v prípade života, si to jedlo musíme aj zjesť). Ak sa jedná o vážne situácie, popredu bývajú vždy stopky/upozornenia, že nerobíme dobre. Otázka je, či si tie stopky uvedomujeme, alebo ich vedome ignorujeme (napr.učenie sa na cudzích chybách).

  Jediné kúzlo čo sa dá urobiť s minulosťou, je prijať ju a pustiť. Nedržať sa jej (cez hnev, vinu, obviňovanie alebo podobné negat.emócie), lebo tým, že žijeme minulosťou (jej nepustením, neprijatím), nevytvárame si budúcnosť, ani budúcnosť vlastným deťom (prípadne im z budúcnosti berieme a preto môžu byť napr. často choré). Preto skúste nie meniť minulosť kúzlom, ale riešiť súčasný stav so všetkým, čo obnáša. Tie riešenia sú. Nikdy nás osud nenechá len tak. S každým problémom súbežne ide aj riešenie, len sa musíme naučiť žiť prítomnosťou, aby sme videli tie riešenia (ubezpečujem Vás, že to funguje, posledného polroka som to videla vo svojej blízkosti mnohokrát).

 299. petra

  Chcem sa opýtať – rituál na odkliatie mozem urobit len zo svieckami alebo ,musim urobit aj cistenie priestorov dakujem

 300. Maria

  Peťa,

  dá sa aj samotný .. a rovnako sa tak dá čistenie priestorov urobiť samostatne hocikedy, kedy máme pocit, že je niečo „vo vzduchu“

 301. Andrea

  Dobry deň chcem sa spytať či sa dá zbaviť prekliatia od vlastnej matky .Ak ano tak akym spôsobom.Ďakujem

 302. Kristián

  Dobrý deň chcem sa opýtať že či človeka môže posadnúť diabol alebo sú to len výmysli ktoré si cirkev vymyslela ? A ak hej ako sa tomu vyhnúť

 303. Maria

  Dobrý deň.
  Výmysel to nie je. Ale prejavy sú rôzne. Lebo aj negatívne entity, ku ktorým patria diabli/démoni, majú rôzne „kvality“. Rôzne prejavy, rôznu silu. Najjednoduchšie sa dá vysvetliť posadnutie démonom u alkoholikov, alebo u ľudí, ktorí prepadli drogám (toto sú slabí démoni v porovnaní s oveľa horšími, ktorí sú napr.u masových vrahov). Nízkovibračné bytosti vedia, na koho útočiť, koho si podrobiť, z koho žiť (žijú z negat.energie, doslova zvieracej – ktorú človek vytvára cez pôsobenie démona). Zvyčajne ide o vnútorne slabých, labilných ľudí – traumatické detstvo, ponižovanie, sex.násilie .. čokoľvek, čo človeka hlboko poznačilo, zničilo jeho vnútro. Cez toto dokáže nízkovibračná bytosť nájsť svoju obeť.

  Vyhnúť sa dá týmto bytostiam pestovaním svojho vnútra. Získavať lásku v duši cez radosť, láskavosť, súcit. Pestovať sebahodnotu, tešiť sa z toho, čo človek má (bez ohľadu na problémy). Byť vo vedomej sebakontrole, dávať si pozor na to, čo prijímame (aké informácie, hudbu, aké máme záľuby – všetko má dvíhať ducha, podporovať rast). Ale aj čo hovoríme – mali by sme mať láskavý a pokojný prejav, bez vulgárností a zla. Dosť tomu pomáha aj strava (kvalitná,veľa živej, aby malo telo dosť živín pre správne fungovanie).

  Stačí takto? 🙂

 304. Peter

  Dobrý deň
  Volám sa Peter a z javil sa mi trojuholník točiaci a išiel smerom ku mne zažil som ho dvakrát
  čo to vlastne je? čo stým ďalej? ďakujem za odpoveď

 305. Maria

  Dobrý deň,

  významov môže byť viac: trojuholník ako vzťahy, v ktorých sme. Napr. vzťah s rodičmi (bloky z detstva), ktoré treba prejsť a uvedomiť si svoje poslanie v rodine.
  Ale aj elementy: podľa toho, kde je vrchol trojuholníka – hore je oheň (ako symbol životného ohňa, začiatkov.. alebo spálenie niečoho starého, nepotrebného), ak je vrchol dolu, tak je to voda (krv, lymfa, radosť, ale aj emócie – či dobré, alebo aj negatívne). Ale môže to byť aj časť merkaby (na nete je o nej veľa).

  Skúste prejsť pocity, ktoré ste mali spojené s trojuholníkom. V akom čase sa vyskytol: nemali ste nejaké vnútorné napätie, neriešili ste niečo dôležité atď… kde skončil? Odišiel, alebo…?

 306. Agnesa

  Ako pomoct cloveku ktory je ovladany inym clovekom vo vsetkych zivotnych situaciach?

 307. Maria

  Dôležité je, aby si daný človek chcel dať pomôcť a pre zmenu svojho života aj niečo urobil. Teda prevzal zodpovednosť: nie som obeť, som tvorcom svojho života. Vtedy sa dá pomôcť 🙂

Leave Comment