Prišlo mi mailom, Mirka ĎAKUJEME 🙂
Chrbtica – je symbolom opory a flexibility. Ochorenia chrbtice hovoria o nedostatočnej vnútornej opore a napätí.
Platničky – plnia funkciu náraznikov. Na platničkách sa prejavuje pretaženie.Treba si tu klásť otázky, kde je na mňa vyvíjaný priveľký tlak. Vnútorne na sebe pracovať a posilňovať sa a na vonkajšej úrovni odbúrať zátaž.
Nohy – sú symbolom našich postojov, ukazujú nám smer, kam kráčame. Problémy s nohami nám hovoria o tom, že kráčame nesprávnym smerom a je potrebné zmeniť svoje stanovisko. Taktiež to vyjadruje strach z budúcnosti, alebo človek má strach ísť ďalej vo svojom vývoji,kráčať dopredu.
Kolená – sú symbolom ega a pokory. Človek,ktorý má choré kolená, chýba mu pokora v duchovno – duševnej oblasti. Je tu hrdosť, silné ego a nedostatok flexibility.
Kĺby – sú spojnica dvoch častí, ktoré navzájom do seba zapadajú. Priproblémoch s kĺbami je dobré preskúmať svoje vzťahy. Uvoľniť silné spojenia,aby mohli byť opäť pohyblivé.
Koža – je premietacia plocha našich psychických procesov a reakcií. Kopíruje náš vnútorný život, taký aký v skutočnosti sme. Ochorenia pokožky typu ekzémy, lupienka hovoria o precitlivelosti človeka na vonkajšie okolie ačokoľvek na jeho osobu sa ho dotýka. Citlivá pokožka hovorí o citlivom človeku.
Puberta/Akné -citové problémy
Hrubé črevo – má priamy vzťah k podvedomiu. Ochorenia hrubého čreva hovoria o potlačovaných a neriešených veciach, či reakcií, ktoré človek nechcel vidieť na sebe a radšej ich potlačil do hlbšej úrovne.
Tenké črevo -človek príliš všetko analyzuje, venuje pozornosť kritike, malichernostiam a je prehnaným puntičkárom.
Krk – časté zápaly hrdla nám napovedajúo tom, že niečo nechceme pustiť do vnútra alebo vypustiť von. Trvalo s niečím zápasíme, odmietame a vyvíjame odpor.
Štítna žľaza – už len samotný názov nám hovorí, že tvorí akýsi štít, bojovú pohotovosť. Človek s ochorením štítnej žľazy sa má naučiť riešiť duševnú záťaž, aby získal vnútorný pokoj. Naučiť sa odstraňovať strach a silné agresie vychádzajúce z potlačených negatívnych pocitov. Človek má potrebu byť opatrovaný a rozmaznávaný, čo kompenzuje potrebou starať sa o druhých. Má vsebe obavu, že ho niekto oklame.
Krv – je nositeľka života. V jednej kvapke krvi je obsiahnutý celý človek. Sídlo životnej sily a vlastnej individuality. Tranfúziou krvi je možné zmeniť povahu človeka.
Vysoký krvný tlak – človek v sebe uchováva predstavu podávať neustály výkon, ktorý však nikdy nevyventiluje. Ide o vzrušenie, čím vzniká krátkodobo prebytok energie, ktorá sa však nespotrebuje.
Nízky krvný tlak -je tu slabý vplyv duše na telo, svoj život prispôsobujeme potrebám ostatných a zanedbávame tie vlastné. Človek sa vyhýba životným skúškam a prekážkam a vôbec sa nepokúša sám presadiť, radšej sa zmieri s konfliktmi. Človek sa musí naučiť čeliť prekážkam v živote a meniť postoje, s ktorými nie je stotožnený.
Srdcovo – cievne ochorenia – telu chýba energia lásky a sebalásky. Človek sa riadi viac rozumom ako srdiečkom a nepočúva svoje city.
Močový mechúr -jeho úloha spočíva v hromadení odpadových látok, ktoré majú definitívne opustiť telo. Ak nevieme dostatočne zvládnuť vonkajší tlak okolností napr. pri skúške, strese, nutká nás to ísť na toaletu. Pomočovanie detí je prejav ich vnútorného plaču, kedy je potrebný zásah rodičov, aby zmenili alebo odstránili vonkajší tlak na dieťa.
Obličky – ich úlohou je zabezpečiť rovnováhu medzi kyslým /mužským princípom / a zásaditým /ženským princípom/ prostredím v tele a dosiahnuť harmóniu medzi oboma životnými pólmi. Problémy s obličkami – nám poukazujú na partnerské konflikty a medziľudské vzťahy.
Oči – sú brány do duše. Dá sa z nich vyčítať stav mysle, nálada, zdravotný stav, ale aj stupeň vedomia.
Krátkozrakosť – vyjadruje subjektívny pohľad človeka, ktorý sa nechce pozrieť do očí skutočného života. Zaoberá sa iba svojimi vnútornými pocitmi. Tu je potrebné sa naučiť príjímať životné úlohy, ktoré nám život prináša.
Ďalekozrakosť – o človeku prezrádza, že získal rozhľad na základe získaných životných skúseností a tým aj múdrosť, ale len na telesnej úrovni. Zatvrdol však na duchovno – duševnej úrovni, čo sa prejaví ako starecká ďalekozrakosť, kedy sa do centra jeho pozornosti dostávajú skutočné hodnoty.
Pečeň – ochorenia pečene vznikajú ak človek prechováva k sebe dlhodobé pocity viny alebo sebaodsudzovanie, potlačil v sebe neprejavené emócie, prechováva v sebe pochybnosti o vlastnej osobe, problémy so sebaistotou, pokrytectvo, depresie, neprimerané hodnotenie a sebauplatnenie.
Pľúca – vyjadrujú kontakt s vonkajším okolím. Pľúcam škodí všetko, čo prekáža v duchovnom rozvoji človeka napr. úzkostlivá matka, autoritatívny otec, nedostatok lásky. .
Pľúcne ochorenia – ide o nevyjadrené smútky, obavy, sebaľútosť, strachy a depresie. Najmä deti trpia ochoreniami priedušiek, ktoré hovoria o priveľa/primálo starostlivosti a pozornosti, alebo keď matka príliž lipne na dieťati a preháňa svoju starostlivosť.
Vaječníky – nám hovoria, aký máme vzťah k partnerovi. Problémy s vaječníkmi nám naznačujú narušený fyzický vzťah s partnerom, nedostatočnú ochotu prijať partnera a spoločne s ním niečo vytvoriť. ( cysty – nevyplakané slzy)
Ramená – symbolizujú zodpovednosť, bremeno alebo záťaž. Treba si položiť otázky, akú záťaž nosím na svojich ramenách, alebo koho záťaž som prebrala na svoje plecia.
Ruky – vyjadrujú konanie, môžeme nimi niečo brať a dávať, niečo tvoriť, požiadať niekoho o ruku. V rukách máme vlastný život, pretože ho formujeme svojimi vlastnými myšlienkami, predstavami a činmi. Pri ťažkostiach s rukami si treba položiť otázku, kde nedávam dosť alebo nedávam správne, čo neviem alebo nechcem prijať, komu som mal odpustiť, kde som sa mal priznať a kde sa nemám príliš rozdávať.
Dvanástnik – nám hovorí o konfrontácii. Ochorenia tohto typu nám napovedajú o potlačenej zlosti, vypätí a strese, ale aj o dôsledkoch neuskutočnenej alebo nedostatočnej konfrontácie s okolím.
Žalúdok – nám hovorí ako vieme stráviť podnety prichádzajúce z vonkajšieho okolia. Ochorenia žalúdka vznikajú, ak človek nevie niečo stráviť, podnet z okolia, dojmy, emóciu, pocit, konflikt, taktiež je to reakcia na napätie, strach a prehnané ukladanie starostí (mnohokrát zbytočne).
Žlčník – nám napovedá o naukladanom vnútornom hneve. Treba si uvedomiť, čo chceme v skutočnosti robiť zo srdca a nie iba z pocitu viny alebo povinnosti voči ostatným. Ochorenia žlčníku vyjadruje zatrpknutie, tvrdé myslenie a hrdosť.
Uši – sú orgán, cez ktorý sa k nám prichádzajú informácie a správy z vonkajšieho okolia. Problémy so sluchom napovedajú, že niečo nechceme počúvať. U detí sa vyskytuje zápal stredného ucha najmä v období, keď sa majú naučiť poslúchať rodičov. Pri sluchových problémoch je si treba položiť otázky typu: Čo nechcem počuť? Aké informácie nechcem počúvať? Koho alebo čo nechcem poslúchať? Kde som stratil rovnováhu? Proti čomu bojujem a čo nechcem vpustiť do svojho vnútra?
Áno slečna tu vraví múdro avšak vždy pri týchto typoch komentárov a popisov sa opäť len zameriava autor na to čo je choré, v akom zlom stave a prečo je to tak a dokonca kladie otázky, na ktoré človek naozaj nepozná odpoveď. Spýtam sa ja, prečo sa tento autor tohto príspevku pokiaľ vie aké sú dôvody chorôb nezameriava na riešenia ale opäť len stanovuje „diagnózu“ ? Asi preto, že toto sú veci opísané kníh kde čítal túto nespornú pravdu ale analógiou tejto „pomoci“ je ako pomoc lekára, ktorý nám tiež chce pomôcť liečiť chronickú chorobu. Stanoví nám diagnózu a potom nám dá lieky, ktoré potláčajú symptómy. Autor tohto článku nám stanovil diagnózu našej psyché alebo súhrnom našich nesprávnych presvedčení, zážitkov, frustrácie, tráum, nevyriešených konfliktov, nespracovaných a neprežitých emócii plus mnoho ďalších dôvodov prečo je naše fyzické telo v takom stave v akom je. Dôležité však podľa môjho názoru je zameriavať sa na riešenia a neskončiť pri diagnóze, pretože tá je hodná asi toľko ako diagnóza rakovina, ktorá má za následok veľký podiel viny na tom, že pacient skutočne na túto chorobu aj zomrie alebo prinajlepšom mu pomôže rýchlejšie do hrobu. Ľudia potrebujú vidieť možnosti a alternatívy ako sa s týchto chorôb vyliečiť a takisto potrebujú vedieť čo robiť fyzicky pre svoje telo aby ho šetrne uzdravovali, aký typ stravy jesť a prečo jesť to čo človeku chutí a je z prírody, akým spôsobom zmeniť svoje vnútorné presvedčenia ale najdôležitejšie pre človeka je snažiť sa človeku pomôcť psychicky. Dôležité je to preto lebo ako tu aj autor píše, psychika, informácie, naše okolie, naše vzťahy, naše presvedčenia a naša viera v tieto presvedčenia majú veľmi veľký vplyv na to či a ako rýchlo sa ná podarí vyliečiť. Dôležité je hovoriť o tom ako je možné sa vyliečiť a hľadať spoločné postupy a spôsoby AKO to zrealizovať. Možno to bude oblasť veľmi blízka psychológii (astropsychológi) ale nie som si istý či to takto vidia aj psychológovia dnešnej doby, keďže podľa našej medicíny sú telo a psychika dve takmer odlišné a neprepojené súčasti ľudskej bytosti.
Kámo, vidno že si neni z fachu :). Posledné dve vety sú toho dôkazom. Vysvetli to slovenskej zdravotníckej univerzite a predmetu Psychosomatika, kde sa fyzioterapeuti učia duševné príčiny ochorení, vysvetli to zdravoťákom, ktorí majú na škole povinnú psychológiu a v učebniciach majú napísané, že psychika je VÝRAZNÝ činiteľ ktorý ovplyvňuje naše zdravie, vysvetli to psychológom, lekárom a liečiteľom, ktorím denne prejde množstvo ľudí pod rukami a vidia čo s nimi psychika robí.. a takto by sa dalo pokračovať donekonečna.
Hore uvedené slová, nie sú diagnóza, ale odrazový mostík, aby si každý našiel svoju špecifickú príčinu ochorenia.
Prosím, naštuduj si fakty a až potom začni diskusiu :). Nemám nič proti iným názorom ( pokiaľ sú podložené FAKTAMI ), ale pokiaľ sú to len výkriky do tmy, BEZ REÁLNEHO PODKLADU, tak začínam rozmýšľať, či dezinformácia nie je spam :).
Je to dalo by sa povedať stručný jednoduchý výcuc.. je mnoho literatúr,ktoré davajú k danému podnetu trebars aj afirmácie…..
Kámo, to že niesom s fachu si postrehol správne 🙂 Ale musím ti povedať asi jednu závažnú vec, ktorú si zase ty nepostrehol nie v mojom komentári ale v denno-dennej realite. Spýtam sa ťa, koľko percent informácii zo skúšky, ktorú si mal naposledy na vysokej škole si pamätáš ? Odhadujem, že asi tak jedno percento a to nepreháňam ale nič si z toho nerob. V dnešnej dobe keď ťa zo všetkých strán bombardujú informáciami, zároveň máš milión oblastí poznávania a o každej z nich môžeš nájsť od jednej až po tisíce kníh, tak by som ťa chcel vidieť aby si mal v pamäti všetko aspoň z oblasti medicíny do bodky a pamätal si podobné múdre poučky typu „psychika je VÝRAZNÝ činiteľ, ktorý ovplyvňuje naše zdravie“ Táto poučka by bola úplne v pohode minimálne za troch podmienok. A) Ak by sa niekto s tých „kvalifikovaných“ ľudí ktorých si uviedol, zamyslel nad tým „AKO vlastne ?“, čo som mimochodom spomínal aj v predposlednej vete, ktorú si kritizoval. B) Niekto z týchto ľudí by to kvalifikovane využíval vo svojej praxi resp. by odporučil pacienta pri akejkoľvek chronickej chorobe k psychológom resp. do duchovnej liečiteľskej oblasti kde je možne niečo na tomto stave zmeniť. To by si ale asi nemohol, žiť na inej planéte aby si videl ako to tu v reále funguje. Len pre tvoju informáciu nebolo by zlé sa oboznámiť aj s informáciami ako v skutočnosti fungujú vzťahy lekári-farmaceutické a lekárenské spoločnosti (BIG FARMA) a čo okrem zarábania peňazí čo sa týka chronických chorôb obe tieto skupiny zaujíma. Lekárov možno z nevedomosti alebo vďaka/kvôli svojmu egu a vysokému statusu v spoločnosti, ktoré bolo dosiahnuté akademickým titulom po náročnom štúdiu ani len nenapadne pripustiť, že by niečo v učebniciach, ktoré sú tiež len z vyššieho dôvodu písané tak aby sa náhodou nedozvedeli skutočnú pravdu o tom ako byť zdravý a nielen zameraný na choroby, v čom má samozrejme prsty zase len BIG PHARMA, a prečo riešia chronické choroby do konca života farmaceutikami aj keď je problém úplne niekde inde. Ak to tam nepíšu (čo pripúšťam, keďže niesom z fachu) tak sa potom pýtam, prečo to robí každý jeden diabetológ v prípade cukrovky v prípade celiakie, prečo to robí každý kardiológ v prípade vysokého krvného tlaku, prečo to robí, každý ortopéd v prípade artritídy plus u mnohých daľších chronických chorôb ? C) Ak by sa namiesto slova výrazný dalo slovo NAJDOLEŽIŤEJŠí. Ako perličku ná záver ako apeluješ na to aby veci boli podložené faktami 😀 by som ti odporučil sa aspoň povrchne povenovať kvantovej fyzike, ktorá ti vysvetlí čo je realita a aj to, že fakty vo vesmíre, sú faktami len do tej doby dokedy neprídu iné fakty, ktoré tie predchádzajúce vyvracajú. Vždy to tak bolo, že platilo to alebo ono, až neprišlo niečo nove, dáky nový poznatok, nový objav, jednoducho nové informácie a pokiaľ sa budeme vyvíjať, chápať a čim viac rozumieť súvislostiam a informácii ako prostriedku komunikácie vesmíru a kým nedospejeme k jednote, tak dovtedy to tak aj vždy bude.
Na svete je také množstvo informácii, že nieje možné ich naštudovať, je dôležité vedieť kde ich hľadať ak príde taký alebo onaký problém a snažiť sa pomocou syntézy, spoznávania a pochopenia súvislostí porozumieť čo najhlbšie prečo a ako choroby vznikajú. Preto si myslím, že štúdiom dnešného školského systému, ktoré oddeľuje resp. neprepája jednu vedu s druhou, dá porozumieť súvislostiam len veľmi ťažko. Všetko v našom „kontrolovanom enviromente“ nás núti zámerne núti k extrémnemu využívaniu ľavej hemisféry avšak skutočné riešenia dokážeme nájsť len s pomocou oboch a intuície.