Obviňování rodičů
Obviňovat druhé je ten nejjistější způsob, jak se svého problému nezbavit. Obviňování druhých nás vysiluje. Naopak pochopení nám umožní povznést se nad problém a mít kontrolu nad vlastní budoucností.
Obviňovat druhé je ten nejjistější způsob, jak se svého problému nezbavit. Obviňování druhých nás vysiluje. Naopak pochopení nám umožní povznést se nad problém a mít kontrolu nad vlastní budoucností.
Pokud nechceš neustále trpět a být zklamaný, nezbývá ti, než je přijmout druhé takové, jací jsou. Jsou prostě takoví a ty jsi makový – na tom není nic špatného. Každý zde prožívá svůj život a žije podle svých představ.
Při hledání spřízněné duše jsou velkou překážkou vztahy, které člověk uzavírá, protože mu připadá, že je pořád lepší něco než nic. V takovém vztahu člověk svého partnera sice nijak zvlášť nemiluje, ale aspoň se necítí tak sám.
Veľmi dobre napísané! Často si neuvedomujeme, čo slovami, náladou, pohľadom spôsobíme… http://lubicamackova.blog.sme.sk/c/354135/Kto-robi-bordel-v-detskej-dusi.html
Všechny zármutky pramení z minulosti. Vzorec oběti vychází z negativních vztahových vzorců, jež zase vycházejí ze vzorců rodinných. Rodinné vzorce vycházejí ze vzorců duše a ze vzorců předků čili jinými slovy z toho, co nám naše duše dala za úkol se v tomhle životě naučit.
Dotek je velmi mocný akt. Dotek člověka má velmi silné a léčivé účinky. Můžeme se dotknout člověka, jak jeho fyzického těla, tak jeho srdce i duše.
autor DARINA VRANOVÁ Znaky“ živších“ a hyperaktívnych detí sú impulzivita, výbušnosť, precitlivenosť, hašterivosť, vnímavosť. Jednoducho napísané, živé či hyperaktívne dieťa je ako tlakový hrniec plné emócií. Tlakom na takéto dieťa sa jeho správanie skôr zhoršuje, pretože k jeho emóciám pridávame svoje a dieťa toto už nedokáže zvládať a vybuchuje.
autor DARINA VRANOVÁ Sebapoznanie je schopnosť porozumieť svojím myšlienkam, pocitom, emóciám. Podľa Sokrata je sebapoznávanie privilegovaný spôsob zušľachťovania vlastnej duše a dosahovania cnosti. Pri sebapoznaní človek vníma, čo sa mu deje vo svojom vnútri a nestotožní sa so všetkým, čo sa tam objaví, najmä s myšlienkami.
„Čím více si budeme brát blaho druhých k srdci a pracovat pro jejich dobro, tím větší prospěch získáme sami pro sebe. To je fakt, který si můžeme ověřit. A čím sobečtější a sebevztažnější zůstaneme a čím egoističtější bude náš způsob života, tím osaměleji a ubožeji se budeme cítit. To je také fakt, který si můžeme…